Wszelkiego rodzaju zapytania dotyczące festiwalu prosimy przesyłać na maila a.janiak@targi.lublin.pl *  

Planeta Czytelnika

Podziel się

Wydawnictwo Planeta Czytelnika - Planeta Czytelnika to miejsce które, pokocha każdy książkoholik! Na naszym stoisku znajdziecie powieści grozy, fantasy, science fiction, oraz liczne gadżety książkowe!

Prócz naszych publikacji nie zabraknie nowości wydawniczych innych wydawnictw oraz publikacji self publisherów!


• Strona internetowa – https://planeta-czytelnika.pl/
• Fanpage Facebook – https://www.facebook.com/MaciejjSzymczak
• Instagram -https://www.instagram.com/planeta.czytelnika.pl/


Jarosław Dobrowolski - bibliotekarz z wykształcenia, karateka z zamiłowania, projektant user experience z przypadku. Pisanie to jego pasja, a szeroko pojęta fantastyka to odwieczna miłość.
Prowadzi fanpage na Facebooku – Wynurzenia, gdzie publikuje recenzje filmów, książek oraz gier. Pasjonuje się motocyklami, sztukami walki, fantastyką w każdym wydaniu, grami komputerowymi. Jest maniakiem RPG, w które namiętnie gra od niemal trzech dekad. Człowiek orkiestra. Pracował jako bibliotekarz, ochroniarz, sprzedawca, instruktor sztuk walki, redaktor oraz był pełnoprawnym członkiem klubu motocyklowego przez duże MC.

Ulubione konwencje: horror, fantasy, science fiction, sensacja oraz wszelkie ich mariaże.


• Fanpage Facebook -> https://www.facebook.com/Wynurzenia/
• Strona internetowa -> https://www.jaroslawdobrowolski.pl/
• Instagram -> https://www.instagram.com/tendobrowolski/


Przemysław Duda - Przemysław Duda jest urodzonym w 1990 roku we Wrocławiu neurobiologiem, lekarzem, naukowcem, nauczycielem akademickim i pisarzem. Ukończył Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Do 2022 roku związany był z Wydziałem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie rozwijał swoją aktywność naukową na polu badań nad molekularnymi podstawami formowania się pamięci i uczenia się. Jako pisarz zadebiutował w 2019 roku pierwszą częścią trylogii „Więźnia Oswobodzonego” pt. „Miecze i Słowa”, którą kontynuował, wydając dwie jej kolejne części: „Pięć Pustych Tronów” i „Drogi Donikąd’. Jego twórczość rozwinęła się dzięki zafascynowaniu prozą tolkienowską, a gatunki literackie, do których zaliczyć można jego opowiadania, to fantastyka i fantastyka naukowa.


• Fanpage Facebook -> https://www.facebook.com/WiezienOswobodzony


Artur Grzelak - Rocznik 1987. Urodzony w Warszawie, zamieszkały w Płońsku. Magister zarządzania pracujący w branży motoryzacyjnej. Od lat zainteresowany fantastyką i historią. Do tej pory publikował w internetowych magazynach: „Creatio Fantastica”, „Histeria”, „Biały Kruk”, „Szortal” i „Silmaris”. Na papierze debiutował w pokonkursowym zbiorze Płockiego Klubu Fantastyki „Tropem czarnego kota”. Jego opowiadania można znaleźć również w
następujących antologiach: „Słowiański horror”, „Sny umarłych 2019”, „Tabu II”, „Żertwa” oraz „24.02.2022”, „Tryzna. Antologia słowiańska”.


• Fanpage Facebook -> https://www.facebook.com/profile.php?id=100063736622361
• Strona internetowa -> https://arturgrzelak.pl/


Maciej Szymczak - Urodzony 26 lipca 1980 roku. Z wykształcenia filozof, z zawodu agent turystyczny. Z zamiłowania pisarz, autor opowiadań z gatunku: horror. Jego teksty opublikowane zostały na portalu: Kostnica, Horror Online, Arena Horror, Szortal oraz magazynach: „Szortal Na Wynos”, „Histeria”, „Czerwony Karzeł” i w czeskim piśmie „Howard”. Dwukrotny laureat konkursu literackiego zorganizowanego przez portal Horror Online.
Jego opowiadania ukazały się w antologiach: „Szlakiem Odmieńców”, „Lustra Zbrodni”, „Krew Zapomnianych Bogów”, „Krwawnik 2”, „Tabu”, „Tabu II”, „Po drugiej stronie światła”, „Słowiańskie koszmary”, „Narratorem Śmierć”, „Spowiednikiem Śmierć”, „Gorefikacje III” „Licho nie śpi”, „Słowiański horror”, „Żertwa”, „Obscura 2”, „City 4”, „Kochankowie niedoskonali”, „City 5”, „Tryzna. Antologia słowiańska” oraz niemieckojęzycznej antologii poświęconej Stefanowi Grabińskiemu: „Feuersignale” oraz w audiobookach: „Antologia polskiej grozy”, „Słowiańskie koszmary”, „Antologia polskich strachów”.
W roku 2018 ukazał się jego debiutancki zbiór opowiadań – „Sinobrody i inne opowiadania” W 2021 swoją premierę miała powieść: „Ostatni berserk” oraz autorski zbiór opowiadań „Seryjni.pl”.
Założyciel i członek nieistniejącej już grupy poetyckiej: „Bractwo Śniących”. Pomysłodawca i redaktor serii antologii spod znaku słowiańskiej grozy. Administrator strony: Krew Zapomnianych Bogów, która to ma za zadanie wypromowanie słowiańskiego horroru – gatunku literackiego inspirowanego rodzimą kulturą słowiańską. Wokalista i założyciel grupy Atheos, która rozpadła się pod koniec lat 90. Miłośnik historii dawnej Słowiańszczyzny, czego wyraz swój daje na papierze (np. w kwartalniku rodzimowierczym „Gniazdo”). Miłośnik natury, zwolennik religii naturalnych, wolnomyśliciel cały czas szukający odpowiedzi na nurtujące go pytania.


• Fanpage Facebook -> https://www.facebook.com/MaciejjSzymczak


Feranos - wychowany w Suwałkach, inżynier po SGGW. Kocha psy oraz lasy. Jest fanem fantasy, dramatu, romansu, alkoholu i wszystkiego, co może być nośnikiem emocji. Pisze, bo wierzy, że słowa mogą zmienić rzeczywistość. Na co dzień zajmuje się produkcją gier.


• Fanpage Facebook -> https://www.facebook.com/feranos.official
• Strona internetowa ->  http://feranos.eu/