Bilety już w sprzedaży, kup teraz w niższej cenie! *  

STARFEST Games Room

Podziel się

STARFEST Games Room oferuje niesamowite wrażenia z gry, w tym gry planszowe, fabularne, karciane i w kości.

 

Nowe oraz klasyczne gry dla osób w każdym wieku. Dostępne są turnieje, wersje demonstracyjne i ogromna biblioteka gier (ok. 500), gdzie możesz wypróbować gry, nauczyć się zasad i wspaniale spędzić czas!

Opanowujemy Targi Lublin !!! Czas podnieść poziom zabawy! Niezależnie od tego, jakim Graczem jesteś - czy jesteś hardkorem, czy zwykłym, cyfrowym czy analogowym graczem  – mamy coś dla Ciebie.

Oferując zorganizowaną grę, turnieje i grę we wszystkie najnowsze gry, ulubione retro i klasyki, których nie można przegapić, gry planszowe i karciane, Games Room to idealne miejsce na krótki odpoczynek.

Niebezpiecznie jest iść samemu, więc złap znajomych i ruszaj dalej, ponieważ jesteśmy gotowi do gry.

Games Room na StarFest 2022 będzie czynny w godzinach:

Piątek: 15.00 – 4.00,

Sobota: 8.00 – 4.00,

Niedziela: 8.00 – 16.00.

            Przez cały czas, kiedy Games Room jest otwarty, możesz wypożyczać w nim gry i grać. Przestrzeni  wystarczy dla każdego, to największy Games Room w Lublinie, porównywalny z GR na Falkonie.

Poniżej możesz zapoznać się z programem zaplanowanych sesji pokazów i turniejów, jakie będą miały miejsce w Games Roomie, i w jakich możesz wziąć udział.

 

Piątek

16:00 Sesja RPG "Orle Gniazdo"

Rozgrywka w klimatach systemu Warhammer 2 ed. komedia przeplatana z grozą.

 

18:00 Turniej Kohaku

Gracze tworzą z płytek piękne japońskie stawy. Punkty zdobywane są za odpowiednie rozmieszczenie płytek w swoim stawie: za różnokolorowe kwiaty, ważki latające w pobliżu żab, kamienie dające schronienie narybkowi oraz za inne ozdoby.

 

19:00 Starless Vagabonds TTRPG - sesja.

Uczestnik może spodziewać się rozegrania sesji w nowym systemie TTRPG w uniwersum paragrafowej gry mobilnej Starless Vagabonds przeprowadzonej przez twórcę systemu.

20:00 Turniej Ligretto

 Każdy z graczy otrzymuje jedną z czterech 40-kartowych talii. Każda z nich ma inną ilustrację z tyłu, dla oznaczenia graczy. Gracz próbują jak najszybciej utworzyć ciągi kart (w porządku rosnącym, w kolorach) na środku stołu. Pierwszy gracz, który pozbędzie się kart ze swojej talii krzyczy STOP i gra się kończy. Karty na środku stołu dają po 1 punkcie a pozostałe w talii -2 punkty. Wygrywa pierwsza osoba, która zdobędzie 99 punktów.

Sobota

10:00 Sesja RPG "Mokra Robota"

Wynajęto Was do prostego zadania: kilka warsztatów musi spłonąć, kilka osób musi umrzeć. Tylko sporo tych celów, niespecjalnie że sobą powiązanych, a pracodawca płaci złotem i dobrze skrywa swą tożsamość przez pośredników. Jedno nazwisko tylko może sprawić problem: proboszcz fary w stolicy Ligi.


10:00 - 18:00 OnePageRules - nauka gry

OnePageRules to proste, tanie i szybkie systemy fantasy i sci-fi. Główne zasady są darmowe, przetłumaczyliśmy je na polski i mieszczą się na jednej kartce A4. Można grać dowolnymi modelami (także wydrukami 3D), a partia trwa około pół godziny. Chcesz spróbować gier bitewnych, ale zniechęcają Cię koszty i złożoność? Zapraszamy na wprowadzającą partię, gdzie nauczymy grać i, jeśli się spodoba, podpowiemy, jak tanio skompletować pierwszą armię. Wystarczy już kilka modeli. Masz już figurki fantasy lub sci-fi (GW, Mantic itp.), ale duże systemy straszą erratami i brakiem balansu? Również zapraszamy! Powiemy, jaką armią możesz grać swoimi modelami. Co wyróżnia One Page Rules? Naprzemienna aktywacja, balans oraz stabilne, darmowe i proste zasady.

 

10:00 Turniej Wirus

W szpitalu w Leśnej Dziurze wybuchła panika, gdy laboranci odkryli, że pojemniki z próbkami są puste! Eksperymentalne hodowle wirusów rozprzestrzeniły się po całym budynku i teraz tylko Wy możecie je powstrzymać. Waszym zadaniem będzie stawienie czoła epidemii, rywalizowanie o to komu pierwszemu uda się zwalczyć wirusy i uratowanie świata przed pandemią. Wirus! to szybka gra imprzowa dla 2 do 6 osób, w której będziecie musieli zbudować ludzkie ciało, jednocześnie bronić je przed zainfekowaniem, zniszczeniem lub kradzieżą organów przez zarażonych przeciwników. Szykujcie się zatem do walki. Zbierajcie siły i układajcie plan w głowie jak zwyciężyć. Wszystkie chwyty dozwolone.

11:00 Sesja RPG "Awantura na weselu"

Baron Torwald Gaet Biora jest znany ze swojej łaskawości, ale urządzanie wesela dla dwójki dworzan na własnym zamku, to już wiele nawet jak na niego. Związek gryfickiego rycerza Rowena i grenzlandzkiej damy Friedel może pomóc w rozładowaniu napięć między ich Rodami, a to wiele znaczy. Może to uzasadnia decyzję arystokraty? Wkrótce się dowiecie, bo jako dawni znajomi barona, zostaliście zaproszeni na weselisko. Trochę niepokoicie się, czego spodziewa się gospodarz, skoro posłał właśnie po Was.

 

12:00 Turniej Point Salad Point Salad to szybka i zabawna gra familijna polegająca na dobieraniu kart! Istnieje ponad 100 możliwości zdobywania punktów. Gracze mogą stosować szeroki wachlarz strategii, dzięki czemu każda rozgrywka jest wyjątkowa!Dobieraj najlepsze kombinacje warzyw i kart punktowych z nieustannie zmieniającego się targu.Łącz ze sobą karty warzyw oraz sposoby punktacji, by stworzyć najlepszą sałatkę!

 

13:00 Turniej Diuna Imperium

Arrakis. Diuna. Pustynna planeta. Stań na czele jednego z wysokich rodów Landsraadu. Wznieś swój sztandar nad bezkresnym pustkowiem i wyślij swoich wojowników oraz szpiegów do akcji. Z kim nawiążesz sojusz, a kogo zdradzisz? Czekają na Ciebie bezwzględny Imperator, tajemnicze Bene Gesserit, sprytna Gildia Kosmiczna oraz dzicy Fremeni. Władza nad imperium może być Twoja, wojna zaś to nie jedyny sposób, aby ją zdobyć.

14:00 Turniej Gra o Tron: Sojusze

Wciel się w słynnego bohatera albo złoczyńcę z Westeros i snuj intrygi, aby przejąć kontrolę. Zawieraj korzystne sojusze, a w odpowiednim momencie wbij przyjaciołom nóż w plecy. Pamiętaj jednak, że wraz z upływem pór roku czeka na Ciebie śmiertelne niebezpieczeństwo! Gra o Tron: Sojusze to dynamiczna gra karciana, w której wcielasz się w jednego głównych bohaterów „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina. Zagrywaj karty wpływu i pozyskuj znanych z powieści sojuszników, nakłaniając ich, aby stanęli po Twojej stronie. Miej się jednak na baczności! Ci, którzy deklarują przyjaźń Tobie, mogą wchodzić w układy ze swoimi sąsiadami. W tym brutalnym świecie nawet najbliższy towarzysz może okazać się zdrajcą!

14:00 Sesja RPG "Król-heretyk"

Pogłoski o śmierci Króla Świętego Gustawa Are dotarły już do Ligi. To znaczy, że na najwyższego kapłana i jednego z trzech władców państwa Biora trzeba będzie obrać kogoś innego. Jednak godność królewska nie może czekać. Tymczasem obowiązki zmarłego objął jego zastępca, Niklas Troende. To młody człowiek, o którym mówi się, że sprzyja religijnym nowinkom. Czy to prawda, będziecie mieli okazję – a nawet powinność – się przekonać.

15:00 Turniej Palec Boży

Gdy bogowie się nudzą zaczyna się zabawa! Używaj swoich niepowtarzalnych mocy i spraw, by Twoi wyznawcy zaludnili Archipelag Pępka Świata!Zagłosuj na kartę praw,Pstryknij swoim prorokiem, walcząc o wyznawców,Zdobądź najwięcej punktów zwycięstwa i wygraj!Palec boży to gra zręcznościowa, w której każdy z graczy walczy o to, by stać się najpotężniejszym z bóstw. Proste zasady i innowacyjna rozgrywka sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od stołu

 

16:00 Turniej Kaskadia

Przenieś się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce i stwórz pełne życia środowisko Kaskadii. W swojej turze wybierz parę płytki oraz żetonu i dołóż je do swojego rozrastającego się ekosystemu. Ułóż jak największe obszary gór, rzek czy prerii oraz rozmieść zwierzęta w punktowanych układach. Mimo bardzo prostych zasad "dobierz i umieść" gra oferuje ciekawe decyzje i dużą głębię rozgrywki. Dzięki modułowej planszy i zmiennym celom każda partia będzie inna i przypadnie do gustu także zaawansowanym graczom. Kaskadia zawiera kilka trybów gry w tym wariant solo i rodzinny, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wieku, zaawansowania i liczby graczy. Dzięki systemowi osiągnięć i scenariuszom każda kolejna partia będzie równie ciekawa, stawiając przed graczami nowe wyzwania.

16:00 Sesja RPG "Festiwal Świń"

Rozgrywka w klimatach systemu Warhammer 2 ed. komedia przeplatana z grozą.

 

17:00 Starless Vagabonds TTRPG - sesja.

Uczestnik może spodziewać się rozegrania sesji w nowym systemie TTRPG w uniwersum paragrafowej gry mobilnej Starless Vagabonds przeprowadzonej przez twórcę systemu.

18:00 Turniej Osadnicy z Cathanu

Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!7 cudów świata to świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem.

Niedziela

9:00 Turniej Legion

 

9:00 Turniej X-wing

 

10:00 Sesja RPG "Święta Misja"

W lasach Ligi czai się wiele niebezpieczeństw, Wy w imieniu Zakonu Corectorów musicie zagłębić się w jeden z nich i zbadać zło, które się tam pojawiło. Jednak, ani natura, ani miejscowi, mający swoje tajemnice, nie będą Wam sprzyjać. Czy podołacie zadaniu by chociaż jeden z Was wrócił i zdał raport Świętemu Oficjum?

 

11:00 Turniej 7 Cudów Świata

Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!7 cudów świata to świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem.

 

Wszystko dostępne w cenie akredytacji na Festiwal.

Serdecznie zapraszamy!