Bilety już w sprzedaży, kup teraz w niższej cenie! *  

Zostań wolontariuszem na StarFest!

Podziel się

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest to doskonała okazja, aby nie tylko cieszyć się tym niesamowitym światem fantastycznym, ale także wpływać na jego kreację jako wolontariusz.

Zostając wolontariuszem, stajesz się częścią tego fantastycznego świata. Masz okazję spotkać i pracować z ludźmi, którzy podzielają Twoją pasję i entuzjazm. Wspólnie tworzycie wyjątkową atmosferę i sprawiacie, że festiwal staje się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Jako wolontariusz masz szansę aktywnie uczestniczyć w organizacji festiwalu. Możesz pomagać przy rejestracji uczestników, udzielać informacji, wspomagać prelegentów podczas paneli dyskusyjnych czy organizować konkursy i zabawy. Twoja praca jest niezwykle cenna i wpływa na to, że festiwal przebiega sprawnie i jest pełen niezapomnianych chwil.

Opis sekcji nad którymi możesz czuwać:

Sekcja Opieki Nad Programem zajmuje się przede wszystkim dbaniem o prawidłowy przepływ informacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za punkty programu (warsztaty/konkursy/prelekcje) a biurem festiwalowym tzw. Redroom’em. Chodzi o pilnowanie, by atrakcje zaczynały i  kończyły się o właściwej porze, donoszenie wody do sal, wietrzenie oraz dbanie o czystość pomieszczeń. Często bywa też tak, że atrakcje wymagają przeorganizowania mebli w sali – to właśnie obsługa ma za zadanie w tym pomóc. Po zakończeniu punktu programu jest też odpowiedzialna za przestawienie mebli do pierwotnego ustawienia. Mile widziana jest wiedza dotycząca rozwiązywania zawiłych problemów z zakresu podłączania rzutników, laptopów, głośników itp.

Techniczni – jest to sekcja która prowadzi wsparcie z zakresu IT. Jest to między innymi pomoc w przygotowaniu sprzętu pod punkty programu, oświetlenia i nagłośnienia scenicznego jak i rozwiązywanie problemów techniczno-sprzętowych(niedziałający laptop, rzutnik itp.).

Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) – do głównych obowiązków tego działu należy błyskawiczne wsparcie dla każdej sekcji, która funkcjonuje podczas festiwalu(zazwyczaj chodzi o naprawę sprzętu elektronicznego). Ważne, by osoby należące do tej sekcji wykazywały się wszechstronnymi umiejętnościami i szybką reakcją w niespodziewanych sytuacjach.

Punkt Informacyjny – Jest jedną z sekcji najbardziej wystawionych na interakcję z uczestnikami festiwalu. Waszym zadaniem będzie udzielanie wszelakich informacji związanych z atrakcjami na terenie StarFest jak i również podpowiadanie najlepszych pizzerii i kebabów w Lublinie :)

KPP - sekcja zajmująca się utrzymaniem porządku na terenie konwentu. W szczególności w miejscach w których odbywają się atracje.

Logistyka - w głównej mierze sprawuje pieczę nad Redroom’em i magazynem. Wolontariusze znajdujący się w tej sekcji będą odpowiedzialni za wpuszczanie jedynie upoważnionych osób do wcześniej wymienionych punktów. Magazyn jest odpowiedzialny za wydawanie zapotrzebowania poszczególnych sekcji jak i punktów programu.

Szatnia i Bagażownia - Sekcja Szatni i Bagażowni jak sama nazwa wskazuje zajmuje się pobieraniem oraz wydawaniem uczestnikom kurtek i bagażu, dyżury zazwyczaj są sprawowane w większych grupach dzięki czemu można poznać dobrze innych wolontariuszy.

Games Room - Sekcja ta zajmuje się wypożyczalnią gier znajdującą się na miejscu do tego wyznaczonym. Od innych wolontariuszy oraz uczestników można dostać rekomendacje nowych lub mało znanych gier planszowych.

Praca na festiwalu pozwala rozwijać umiejętności interpersonalne, zarządzanie czasem, komunikację w dynamicznym środowisku oraz zdolności organizacyjne. To także świetna okazja do nawiązania kontaktów z profesjonalistami i ekspertami w dziedzinie fantastyki.

Warto również wspomnieć, że wolontariat na Fantastycznym Festiwalu Wyobraźni StarFest to doskonały sposób na społeczne zaangażowanie się w wydarzenie, które ma szeroki wpływ na społeczność fanów fantastyki. Pomagając organizatorom, dajesz swoją cegiełkę do stworzenia niezapomnianych wspomnień i inspirujesz innych do odkrywania nowych światów.

Zgłoś się jako wolontariusz

[FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY]

FAQ Wolontariusza