Widzimy się na IV edycji 17-19 października 2025 !  

Prelegenci

Adam Bielecki

Adam Bielecki

Urodzony w 1983 roku. Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Klub Wysokogórski Kraków. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ.

Wspina się w górach od 20 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, najmłodszego, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri, 7010 m.

Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata, Makalu, 8463 m. 9 marca 2012 roku wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I, 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągnięcie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012 r.) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013 r.). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 r. razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat, 8125 m. W ramach ekspedycji "Annapurna Polsped Expedition 2017" wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na dziewiczej, północnej ścianie Annapurny, 8091 m.

 

Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. 16 lipca 2018 r. razem z Felixem Bergiem wytyczył nowy wariant drogi na zachodniej ścianie Gasherbruma II, 8035 m. Odznaczony m. in. Orderem Odrodzenia Polski oraz Orderem Narodowym Legii Honorowej. Honorowy Obywatel Miasta Tychy. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.


W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”.

Katarzyna Wierzbicka

Katarzyna Wierzbicka

Autorka książek dla dzieci oraz powieści urban fantasy.

Katarzyna Wierzbicka ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim. Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2019 roku bajką „O królewiczu, który się odważył!” –  wygraną w konkursie Piórko organizowanym przez Biedronkę.

Jest autorką kilku książek dla dzieci, m.in. powieści świątecznej „Elf do zadań specjalnych”, która doczekała się kilku wznowień i tłumaczenia na język ukraiński, serii dla najmłodszych „Maciuś i Leon” oraz bajki o tolerancji i akceptacji „Nikt nie widzi słoni”, która w 2023 r. otrzymała nagrodę w XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.

Pierwszy tom cyklu „Tajne przez magiczne” został wydany w 2021 roku przez Wydawnictwo Spisek Pisarzy i przez cały rok zajmował wysokie pozycje w topce audiobooków Empiku w kategorii Fantastyka.  Drugi tom – „To nie jest kraj dla słabych magów” – pojawił się w październiku 2022 roku i został uznany Książką Roku w plebiscycie Granice.pl w kategorii Fantastyka oraz nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

W 2024 r. w Wydawnictwie Mięta została wydana powieść dla młodszych czytelników „Wakacje pełne magii”.

Poza pisaniem Katarzyna pracuje jako nauczycielka przedszkolna i jest mamą trójki dzieci, które uważa za wspaniałą inspirację do pisania o demonach. Uwielbia książki fantasy, podróżowanie oraz musicale.