Wszelkiego rodzaju zapytania dotyczące festiwalu prosimy przesyłać na maila a.janiak@targi.lublin.pl *  

Czas i miejsce

Podziel się

Trzecia edycja Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni StarFest już jesienią 2024 roku!

18-20 PAŹDZIERNIKA 2024

Początek Festiwalu:
piątek 18.10.2024r., godzina 15.00                  
Koniec Festiwalu:
niedziela 20.10.2024 r., godzina 16.00
Miejsce:
Targi Lublin
ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin

Jak dojechać na StarFest?

StarFest odbywa się w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, blisko centrum miasta.

Lublin to największe miasto położone po prawej stronie Wisły. Do Lublina można dotrzeć na różne sposoby, korzystając zarówno z własnego prywatnego, jak i publicznego transportu. Do miasta kursuje wiele pociągów, autokarów i busów, dzięki którym szybko można się tu znaleźć. Pod Lublinem znajduje się nawet lotnisko, więc jeśli preferujesz ten rodzaj podróży, możesz z niego skorzystać.

Lublin połączony jest drogą ekspresową z Warszawą i Rzeszowem na całym odcinku. Dzięki temu z obu tych miast do Lublina dostaniesz się nawet w 90 minut! Czasem tyle się jedzie z jednego końca stolicy do drugiego. Bus jedzie niewiele dłużej. Podróż pociągiem z Warszawy to nieco ponad 2 godziny, ale to przecież niedługo zważywszy na moc atrakcji, jakie czekają na Ciebie na StarFest 2023.

Na teren StarFestu możesz dostać się autem lub pieszo z dwóch stron – od ul. Piłsudskiego, jak również od Dworca Głównego PKP. Z tego ostatniego jest szczególnie blisko – raptem około 430 metrów. Z kolei od Dworca Głównego PKS jest około 2 km. Tu zatrzymują się niemal wszystkie busy i autokary, jednak mamy jeszcze Dworzec Południowy PKS. Ten znajduje się obok targów, więc sprawdź, czy Twój bus zatrzymuje się też tu. Będziesz miał StarFest pod ręką. Obejrzyj sobie mapkę, a szybko się zorientujesz, jak dotrzeć na teren Festiwalu!

Dojazd komunikacją miejską

Do Targów Lublin bez problemu można dojechać kilkoma autobusami niemal z każdej części miasta. Wejście dla pieszych możliwe jest z dwóch stron: od ulicy Dworcowej i od ulicy Piłsudskiego.

Lista przystanków:

  • od al. Piłsudskiego -Przystanek Targi Lublin 01, Targi Lublin 02
  • od ul. Lubelskiego Lipca - Przystanek Targi Lublin 03, przystanek Targi Lublin 04
  • od ul. Plac Dworcowy - Przystanek Dworzec Gł. PKP 01, przystanek Dworzec Gł. PKP 02

Na StarFest dojedziesz liniami o numerach:  1, 13, 30, 34, 45, 154 i 161.

Dojazd własnym środkiem transportu

Wjazd samochodem na teren Targów Lublin możliwy jest od ul. Dworcowej i od ul. Piłsudskiego. Przy Targach Lublin znajduje się kilka dużych parkingów, gdzie z łatwością zaparkujesz auto. Najbliższe parkingi są płatne (10 zł za dzień).

Obecnie budowany jest przy dworcu tzw. dworzec metropolitalny, mający być lubelskim hubem transportowym dla pociągów i busów. Nie przerażaj się, więc rozkopanymi ulicami i pracami budowlanymi, podążaj śmiało w stronę targów na StarFest!

Dojazd pociągiem

Dworzec Główny PKP znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Targów, dzięki czemu łatwo dojechać do nas niemal z każdego miejsca w Polsce. Aktualny rozkład jazdy pociągów znajdziesz tu: www.rozklad-pkp.pl.

 

Zabiegamy, aby na czas Festiwalu była piękna słoneczna pogoda w Lublinie i żeby nie padało. Trzymaj kciuki, by wysłuchano naszych próśb i modlitw.