Prelegenci
Yavin
Yavin
Yavin – Adam Kulesza, Marek Kulesza, Bernard Szukiel i Katarzyna Anuszewicz-Kulesza
Przygotuj się na niezapomniane wrażenia na StarFest, gdzie czeka na Ciebie niezwykła wystawa modeli z "Gwiezdnych Wojen"! Około 30 unikatowych modeli pozwoli Ci poczuć dreszczyk emocji, jak podczas pierwszego seansu filmu w kinie.
Na wystawie będzie gigantyczny sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, Pustynna Barka Jabby, maszyny kroczące AT-AT, wahadłowiec Kylo Rena, jacht Dryden Vosa oraz spotkania twarzą w twarz z postaciami: mistrzem Yodą , handlarzem Watto , Droidem bojowym B1 , oraz astromechem R5-D4.
Modele te, wykonane od podstaw z papieru, plastiku i innych materiałów przeznaczonych do recyklingu, są wynikiem kilkunastoletniej pracy i pasji twórców. Gromadzenie i budowa tej kolekcji, unikatowej na skalę europejską, to prawdziwe dzieło sztuki. Nie używamy druku 3D.
Modele Yavin zdobyły wiele nagród na konkursach modelarskich, pisały o nich zarówno polskie, jak i zagraniczne czasopisma, oraz brały udział w tworzeniu reklam telewizyjnych. Regularnie pojawiają się na największych festiwalach fantastyki w Europie.
Na StarFest będziesz miał okazję porozmawiać z twórcami o powstawaniu modeli oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w habicie z mistrzem Jedi Yodą.
Filsoon.tv
Filsoon.tv
Filsoon.tv to niezwykle utalentowany twórca, który specjalizuje się w animacji stop motion. Jego wyjątkowe umiejętności pozwalają mu ożywić praktycznie wszystko, od cukierków i puszek po napojach, po telefony i inne przedmioty codziennego użytku. Jego kreatywne podejście do animacji przyciągnęło uwagę wielu znanych marek, dla których tworzył reklamy i spoty, w tym Samsung Polska, ING Bank Śląski oraz Allegro.
Osiągnięcia Filsoon.tv nie kończą się na reklamach. Ma na swoim koncie kilka animowanych shortów i teledysków, które zdobyły uznanie na licznych festiwalach filmowych. Jego prace wyróżniają się nie tylko techniczną doskonałością, ale także niezwykłą wyobraźnią i unikalnym stylem.
Od blisko trzech lat Filsoon.tv prowadzi największy profil na TikToku o tematyce animacji. Jego filmy przyciągają szeroką publiczność, a on sam zaraża swoją pasją innych, inspirując do tworzenia i eksperymentowania z animacją. Jego profil stał się miejscem, gdzie miłośnicy animacji mogą czerpać inspirację i uczyć się nowych technik.
Na Festiwalu StarFest, Filsoon.tv podzieli się swoimi doświadczeniami, opowie o kulisach swojej pracy i zaprezentuje niektóre ze swoich najnowszych dzieł. To wyjątkowa okazja, aby spotkać twórcę, który swoją kreatywnością i pasją zdobył serca wielu fanów.
Dr Maciej Kawecki
Dr Maciej Kawecki
Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet Merito. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.
Mateusz “Szakal” Skitek
Mateusz “Szakal” Skitek
Swoją przygodę z technologią zaczął w 2011 roku i przez ostatnie 13 lat spędził tysiące godzin na testowaniu i recenzowaniu technologii użytkowej i nie tylko! Propagator nowych technologii i miłośnik innowacyjnych rozwiązań. TechnoStrefa to największa grupa kanałów o technologii w Polsce, którą tworzy kilkunastu pasjonatów technologii i gadżetów. Wyciągają z technologii nie tylko to co najlepsze, ale także przykre do bólu i przekazują swoim widzom całą posiadaną wiedzę i przemyślenia. Wszystko po to, aby szerzyć zainteresowanie nowymi technologiami i pomóc konsumentom podjąć słuszną decyzję zakupową.
Napromieniowani.pl
Napromieniowani.pl
W Czarnobylu spędził ponad 420 dni, z czego cześć podczas trwającej na Ukrainie wojnie. W trakcie swojego wystąpienia opowie o tym, jak Rosjanie zdobyli Strefę Zamkniętą, co robili w elektrowni podczas okupacji i dlaczego jest jednym z niewielu Polaków wpuszczanych obecnie do Czarnobyla.
Katarzyna Wierzbicka
Katarzyna Wierzbicka
Katarzyna Wierzbicka ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim. Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2019 roku bajką „O królewiczu, który się odważył!” – wygraną w konkursie Piórko organizowanym przez Biedronkę.
Jest autorką kilku książek dla dzieci, m.in. powieści świątecznej „Elf do zadań specjalnych”, która doczekała się kilku wznowień i tłumaczenia na język ukraiński, serii dla najmłodszych „Maciuś i Leon” oraz bajki o tolerancji i akceptacji „Nikt nie widzi słoni”, która w 2023 r. otrzymała nagrodę w XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.
Pierwszy tom cyklu „Tajne przez magiczne” został wydany w 2021 roku przez Wydawnictwo Spisek Pisarzy i przez cały rok zajmował wysokie pozycje w topce audiobooków Empiku w kategorii Fantastyka. Drugi tom – „To nie jest kraj dla słabych magów” – pojawił się w październiku 2022 roku i został uznany Książką Roku w plebiscycie Granice.pl w kategorii Fantastyka oraz nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.
W 2024 r. w Wydawnictwie Mięta została wydana powieść dla młodszych czytelników „Wakacje pełne magii”.
Poza pisaniem Katarzyna pracuje jako nauczycielka przedszkolna i jest mamą trójki dzieci, które uważa za wspaniałą inspirację do pisania o demonach. Uwielbia książki fantasy, podróżowanie oraz musicale.
Tomasz Grodecki
Tomasz Grodecki
Dziennikarskie szlify zdobywał, prowadząc kolumnę „Comix Zone” na Portalu PSX Extreme, a także pisząc do takich miejsc jak Aleteia, Interia Muzyka czy Gotham w deszczu. Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania cosplayer. Naczelny dandys polskiego komiksu. Fot. Photo by Nox
Kacper Wilk
Kacper Wilk
Student Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale Grafiki / Sztuki Nowych Mediów będący w trakcie tworzenia komiksu multimedialnego jako głównego projektu licencjackiego. Od dziecka pasjonat komiksowy lubiący wyszukiwać coraz to dziwniejsze i mało mainstreamowe okazy. Po pracy komiksowej fotografuje i nagrywa filmy.
Sheeban Celtic Band
Sheeban Celtic Band
Każdy z członków zespołu wnosi w tworzoną przez nas muzykę kawałek siebie, dlatego też razem jako zespół przekazujemy naszej widowni dawkę bardzo pozytywnej, magnetycznej, a przede wszystkim odczuwalnej energii.
Nazwa zespołu powie Wam więcej o tym co SheeBan wnosi w miejsce, w którym się pojawi… Banshee to występująca w irlandzkiej mitologii zjawa zwiastująca śmierć i nieszczęście. Nieco uzupełniając tę mitologię stworzyliśmy SheeBan, która jako odwrotność banshee zwiastuje życie, radość i szczęście.
Zagraliśmy ponad sto koncertów w Polsce, ale też za granicą. Zajęliśmy III miejsce w konkursie muzycznym Festiwalu Folklorum w Niemczech 2019 i zdobyliśmy wyróżnienie na Mikołajkach Folkowych 2020 w Polsce. Zapraszają nas też wielkie festiwale jak Lughnasad Festival w Czechach czy Triskell Celtic Festival we Włoszech. Wydaliśmy płytę! Posłuchaj nas na Spotify!
Pan Buźka
Pan Buźka
Łukasz Kucharczyk
Łukasz Kucharczyk
Autor monografii naukowej pt. Granice ciała. Somapoetyka w twórczości Stanisława Lema oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i krytycznoliterackich traktujących o polskiej literaturze współczesnej. Prowadzi zajęcia z zakresu polskiej literatury współczesnej, krytyki literackiej, literatury fantasy i science ficton oraz metodyki nauczania języka polskiego jako obcego. Współpracownik kilku czasopism literackich, m. in. „Nowe Książki”, „Nowy Napis” i „Topos”. Juror w konkursach literackich. W swojej pracy badawczej zajmuje się polską literaturą fantastycznonaukową, fantastyczną oraz polską krytyką literacka. Pracuje również w charakterze nauczyciela języka polskiego jako obcego. W 2022 roku zadebiutował jako pisarz zbiorem opowiadań fantastycznych pt. Granty i smoki. Swoje opowiadania publikuje w antologiach i czasopismach. Laureat Chrysalis Award Europejskiego Stowarzyszenia Science Ficton dla najbardziej obiecujących debiutów, nominowany do Śląkfy 2023 w kategorii Twórcy Roku, nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla.
Joanna W. Gajzler
Joanna W. Gajzler
Studiowała twórcze pisanie na Uniwersytecie Łódzkim. Zadebiutowała powieścią Bóg Maszyna, która zdobyła nominację do nagrody Zajdla za 2021 rok, zaś pierwszy tom cieszącego się popularnością cyklu Necrovet został uhonorowany Nagrodą Pyrkonowiczów 2024. Zawodowo techniczka weterynarii, która kocha herbatę i własne stadko zwierzaków, towarzyszących jej podczas wszystkich procesów twórczych.
Patryk Groszkowski
Patryk Groszkowski
Zapraszamy na wyjątkową wystawę papierowych modeli stworzonych przez Patryka Groszkowskiego – pasjonata, który swoją miłość do sztuki i kultury popularnej przekuł w imponującą kolekcję ponad 1100 figur. Ta niezwykła kolekcja obejmuje postacie z różnych uniwersów, od klasycznych Pokemonów, przez Digimony, bohaterów z Legend of Zelda, postaci z uniwersum Marvela, aż po popularne postacie z gier takich jak League of Legends i Genshin Impact.
Pokemony stanowią około 80% całej kolekcji, co czyni ją jedną z najbardziej rozbudowanych i różnorodnych na świecie. To jednak nie wszystko – na wystawie znajdziecie również figury inspirowane wieloma innymi światami, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników różnych fandomów.
Każdy model to prawdziwe dzieło sztuki, wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Patryk Groszkowski wykorzystuje swoje umiejętności, aby nie tylko tworzyć unikalne figury, ale także testować nowe wzory dla projektantów z Ameryki Południowej, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych artystów w tej dziedzinie.
Jego prace były prezentowane na licznych konwentach i festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą, zdobywając uznanie wśród fanów i krytyków. Wystawa to niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć tę imponującą kolekcję i przekonać się, jak papier może stać się medium do tworzenia sztuki na najwyższym poziomie.
Dołączcie do nas, aby podziwiać tę niesamowitą wystawę i zanurzyć się w świat papierowych modeli, które przeniosą Was w różnorodne i fascynujące uniwersa!
Michał Shao Szałucho
Michał Shao Szałucho
Performer z kilkunastoletnim doświadczeniem scenicznym. Występował w ponad 20 krajach na trzech kontynentach. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami i kinetycznych iluzjach optycznych. Jest także twórcą i projektantem własnych rekwizytów wizualnych.
Michał jest również członkiem zespołu artystycznego Multivisual oraz autorem książki „Jak zrobić dobry show i jak na nim zarabiać”. Ponadto jest on współautorem, prawdopodobnie najlepszej gry cyrkowej The Greatest Show.
Shao bardzo aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie śledzą go setki tysięcy osób. Między innymi na Facebooku, Instagramie i Tik Toku. Jego filmy w internecie obejrzało ponad 200 milionów ludzi.
Poławiacze Pereł
Poławiacze Pereł
Przemysław Buksiński (człowiek, który improwizację sprowadził z Kanady do Polski) wraz z aktorami Łukaszem „Szampankiem” Szymankiem i Remigiuszem Jankowskim, Marcinem Wąsowskim i Michałem Łysiakiem z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirkiem Urbanem – psychologiem, pasjonatem żonglerem - po raz pierwszy stanęli przed publicznością i korzystając z jej sugestii wykreowali wirtualny świat chwilowego i niepowtarzalnego teatru.
Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do prawdy, do głębokiego przeżycia, do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor nie jest celem, jest jedynie środkiem dotarcia do tego co porusza, co ważne.
Sama improwizacja, to zbiór kilkunastu reguł zachowania aktora na scenie. Pozwala opowiadać historie, tworzyć postaci i relacje, kreować świat. Z jednej strony to technika. Z drugiej, to droga rozwoju nie tylko aktorskiego, lecz także osobistego. Poławiacze Pereł to dojrzali mężczyźni po trzydziestce. Ich doświadczenie życiowe oraz bogata przeszłość teatralna w połączeniu z impro, to doskonała mieszanka która zapewnia widzom niezapomniane przeżycia.
Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.
Piotr Kęska
Piotr Kęska
Znany ze swojego wyjątkowego talentu i pasji do tańca, Piotr jest gotowy, aby podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z festiwalową publicznością. Z wielką radością ogłaszamy, że Piotr Kęska ponownie zagości na naszym festiwalu, by jeszcze raz porwać Was do tańca! Podczas festiwalu, Piotr Kęska poprowadzi warsztaty taneczne, na których nauczy podstaw i zaawansowanych technik bachaty. Nie zabraknie również lekcji innych tańców, które sprawią, że serca uczestników zabiją szybciej, a nogi same będą rwały się do ruchu. Cały festiwal będzie tonął w muzyce i tupocie stóp, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną radości i pozytywnej energii. Przygotujcie się na niezwykłe doznania taneczne i mnóstwo zabawy pod okiem Piotra Kęski!
ZERØ KOLEKTYW
ZERØ KOLEKTYW
ZERØ KOLEKTYW to grupa dobrych znajomych, których łączy wspólna cecha - nie mogą przestać tańczyć! Połączyli siły 4 lata temu, tworząc kanał na YouTube, aby pokazać światu swoje podejście do coverów k-pop. Od tej pory zaliczyli ponad 40 tanecznych projektów (nie licząc tych, w których brali udział jako goście innych zaprzyjaźnionych grup), prowadzili warsztaty z choreografii k-pop, zajmowali wysokie miejsca w ogólnopolskich konkursach K-pop Cover Dance i występowali na tematycznych imprezach. Ich przekaz jest prosty - zera tworzą milion! Na Starfest Festival delegacja ZERØ zaprosi was do obejrzenia występu oraz wspólnej nauki choreografii.
Vincent Von Grotesque
Vincent Von Grotesque
Jakieś 10 lat temu przez chwile był znany ze sprawy sądowej jako Krakowski Diabeł, który walczył o wolność artystyczną, a w programie tv talent show wraz z zespołem usłyszał, że Polska Telewizja nie jest na nich gotowa. Vincent Von Grotesque na żywo zabiera w świat mrocznej poezji, mitologii, strasznych bajek oraz klimatu kabaretu Berlińskiego z lat dwudziestych. Całość okraszona jest muzyką elektroniczną i gitarową. Nieodłączną częścią spektaklu są kostiumy autorstwa Vincenta, jego demoniczna i charyzmatyczna postać sceniczna i cały surrealizm jaki nam oferuje. Specjalnie na StarFest przygotował utwory jak i kostiumy inspirowane mitologicznym światem, horror folkiem i ponadczasową powieścią Mistrz i Małgorzata. Nie zabraknie także czarnego humoru, który zawsze towarzyszy w występach na żywo. Vincent Von Grotesque pojawi się także w kolejnej odsłonie, przechadzając się po festiwalu wraz ze swoim zwariowanym i barwnym światem.
Radomir Rakowski
Radomir Rakowski
Łukasz Konopczak
Łukasz Konopczak
Wielbiciel piłki nożnej, judo i treningu siłowego, który postanowił udowodnić, że nikt nie ukradł mu marzeń czego efektem jest napisanie książki. Miłośnik kuchni świata w której trzy pierwsze miejsca okupują tzatziki ojca, pierogi babci i hummus. Pisze drugą książkę, aby móc przejść na tę ścieżkę kariery całkowicie. Liczy, że gdy już mu się uda, Netflix, HBO i Amazon będą bić się o prawa do ekranizacji jego utworów.
Furusato Idols
Furusato Idols
Agnieszka Hałas
Agnieszka Hałas
Od maja 2021 r. współredaguje (wraz z Marcelim Szpakiem) dział prozy zagranicznej w „Nowej Fantastyce”. Należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i do żeńskiej grupy literackiej Harda Horda. Spod jej pióra wyszły: cykl powieściowy Teatr węży (jego piąty i ostatni tom, Czerń nie zapomina, otrzymał w 2021 r. Nagrodę im. Janusza A. Zajdla), liczne opowiadania (trzy z nich można znaleźć w antologiach Harda Horda, Harde Baśnie i Inne nieba, które ukazały się nakładem Wydawnictwa SQN), zbiory opowiadań Między otchłanią a morzem (2004), Po stronie mroku (2012) i Świerszcze w soli (2023) oraz powieść Olga i osty (2016) nominowana do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego.
Andrzej Pilipiuk
Andrzej Pilipiuk
Urodził się w Warszawie, mieszka obecnie w Krakowie. Żonaty, troje dzieci. Mentalnie związany z Wojsławicami w powiecie Chełmskim, gdzie jego rodzina mieszkała co najmniej od połowy XVIII wieku. Osadzie tej poświęcił kilka publikacji regionalistycznych.
Debiutował w 1996 roku opowiadaniem „Hiena” – otwierającym cykl przygód Jakuba Wędrowycza. Następnie przez pięć lat bezskutecznie usiłował wydać pierwszy tom przygód tego bohatera. Do chwili obecnej saga o Wędrowyczu liczy 135 opowiadań i 3 mikropowieści – zebrane w 10-ciu tomach.
W latach 1999-2005 współpracował z wydawnictwem Warmia przy kontynuacji przygód pana Samochodzika. Spod jego pióra wyszło 19 tomów. Od 2001 roku związany z Wydawnictwem Fabryka Słów. W ciągu 23 lat współpracy opublikował wraz Nimi 48 książek dzielących się na kilka cykli tematycznych. Paleokapitalista, antykomunista, konserwatysta i monarchista. Bardzo krytycznie podchodzi do szaleństw naszych czasów.
Prowadzona przez niego fundacja "Ku Przeszłości" zajmuje się badaniem i dokumentacją dziejów południowo wschodniej lubelszczyzny. Jej dorobek to kilkanaście publikacji regionalistycznych.
Paweł Zbroszczyk
Paweł Zbroszczyk
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Miłośników Fantastyki "Biały Kruk", Paweł to nie tylko autor – to także marzyciel, który czerpie inspirację z podróży do zapomnianych zakątków świata. Jego optymizm i miłość do fantastyki widać w każdej napisanej przez niego stronie! Już wkrótce w naszych rękach znajdzie się kolejna powieść! Bądźcie na bieżąco, bo Paweł z pewnością zaskoczy nas swoimi twórczymi pomysłami!
Jarosław Grzędowicz
Jarosław Grzędowicz
Debiutował w 1982 roku w tygodniku Odgłosy opowiadaniem Azyl dla starych pilotów. Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań i wydał 8 książek. Najszerzej znany jest czytelnikom jako autor Pana Lodowego Ogrodu, powieści w 4 tomach (Fabryka Słów 2005, 2007, 2009, 2012) Główny bohater, Vuko Drakkainen ma znaleźć i sprowadzić na ziemię naukowców, którzy zaginęli w Midgaardzie – przepełnionym magią świecie, pełnym istot zupełnie odmiennych od ludzi. Na miejscu okaże się, że ci, którym udało się przeżyć wcale nie wyczekują ratunku. Za sprawą swojej wiedzy uchodzą w tym świecie za bogów a zdobytej władzy nie mają zamiaru oddać bez walki.
To obszerne studium ludzkich namiętności nie jest jednak jedynym spektakularnym sukcesem autora. Na kolejną powieść przyszło czekać prawie 5 lat, jednak książka Hel-3 (Fabryka Słów 2017) z nawiązką wynagrodziła cierpliwość czytelników i spełniła pokładane w niej nadzieje. Tym razem autor osadził swojego bohatera w nieodległej przyszłości, w świecie zdominowanym przez cenzurowane media, funkcjonującym na zasadzie reglamentacji podstawowych zasobów. Norbert, człowiek pracujący dla mediów przypadkiem nagrywa filmik, który może wstrząsnąć społeczeństwem i wybudzić je z letargu. Jednak czy jeden, przeciwstawiający się systemowi człowiek może przeżyć wystarczająco długo, by otworzyć ludziom oczy?
Wielokrotnie nominowany i nagradzany. Najwięcej nagród, w 2006 roku, zdobyła powieść Pan Lodowego Ogrodu tom 1. (nagroda im. Janusa A. Zajdla za 2005 rok, w kategorii powieść, Śląkfa w kategorii Twórca Roku 2005, Sfinks, w kategorii Polska Powieść Roku i nagroda redakcji Fahrenheita, w kategorii Dzieło Roku 2005). W tym samym roku Zajdel w kategorii opowiadanie Wilcza zamieć również powędrował do Jarosława Grzędowicza. W 2007 roku powieść Popiół i kurz została nagrodzona Zajdlem za rok 2006.
Sam autor mówi o sobie, że jego największym osiągnięciem jest, że pisze.
Jest wielkim fanem świętego spokoju, urlopów, jengi oraz filmu Władca Pierścieni.
Leszek Cibor - Przeciętny Człowiek
Leszek Cibor - Przeciętny Człowiek
Od lat związany ze środowiskiem fantastyki i gier RPG, organizator Grojkonów, założyciel Bielskiego Klubu Fantastyki, a obecnie miłośnik popkultury wykorzystujący zdolności narracyjne Mistrza Gry w swojej zawodowej karierze jako lektor, scenarzysta, autor poradników, trener sprzedaży i mówca publiczny. Chętnie porozmawiam o współczesnej psychologii i grach fabularnych.
PSYCHO PIGEON
PSYCHO PIGEON
Łączymy brzmienia syntezatorów z rock'n'rollową energią, post-punkowe opowieści z brudnym disco, a popowe refreny z rave'owymi riffami. Nasze dźwięki to fuzja sprzeczności i stylów – tworzymy BEZ ograniczeń!
Nasze teksty to historie o chciwości, niesprawiedliwości, manipulacji i technologicznej dystopii. To mieszanka rapowej dosłowności i punkowego zaangażowania, pełna metafor i odniesień do nauki, kultury i filozofii.
Zainspirowani takimi artystami jak Carpenter Brut, Little Big, Justice, Metallica oraz hitami z lat 80', tworzymy dźwięki, które przeniosą Cię w zupełnie nowy muzyczny wymiar.
Agata Suchocka
Agata Suchocka
Kolekcjonerka instrumentów muzycznych, kontestatorka rzeczywistości, miłośniczka bluesa i armaniaków, której zdarza się przeczytać audiobook albo poprowadzić koncert. W twórczości literackiej mierzy się z niemal wszystkimi gatunkami, które z lubością i przekorą miesza. Ma w dorobku cykl wampiryczny, mocne powieści obyczajowe i kilka opowiadań w antologiach.
Kornel Mikołajczyk
Kornel Mikołajczyk
Mieszka w Łodzi. Publikował opowiadania w antologiach Horyzonty Wyobraźni (2011), Toystories (2014), Hardboiled. Antologia nowel neo-noir (2015), Wolsung 2 (2015), Bizarro dla zaawansowanych (2015), City 3 (2016), Zapomniane historie (2016), Ostatni dzień pary II (2017), Maszyna. Antologia horroru industrialnego (2017), Zwierzozwierz (2017), City 4 (2018), Umieranie to parszywa robota (2019), W cieniu Bangor (2020), Iron Tales: Blood Brothers (2021), Bizarretki (2021), Powroty (2022), City 5 (2022), Baźnie (2022), Gruzy. Antologia postapo (2023), Czarcie runo (2023), Ekstrakty (2023), Bizarrotektyw (2023), Niedobrzysko. Antologia bizarro fiction (2024) oraz w licznych magazynach i na portalach internetowych. Jeden z redaktorów polskiego centrum bizarro Niedobre Literki.
W 2020 roku nakładem wydawnictwa Gmork ukazała się Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął – autorska książka z pogranicza prozy detektywistycznej i cyberpunku, która doczekała się nominacji w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać.pl.
MICHAŁ MEDWID
MICHAŁ MEDWID
Urodzony w 1989 roku. Od najmłodszych lat zafascynowany folklorem z najróżniejszych zakątków świata, miłośnik archeologii, etnografii i historii. Wolne chwile lubi spędzać w zalesionych górach lub przy planszówkach i grach wyobraźni. Mieszka z rodziną na Górnym Śląsku, który uważa za jeden z najciekawszych zakątków Polski.
ZETER ZELKE
ZETER ZELKE
Mieszka w Łodzi, pisze pod pseudonimem Zeter Zelke. Studiowała archeologię. Miłuje fantastykę. Z ekipą portalu Niedobre Literki promuje nurt bizarro fiction, gdzie koordynuje pod kątem korekty i redakcji powstawanie kolejnych odsłon PaskudZina, nieregularnika tematycznego opowiadań bizarro. Interesuje się przedstawieniami skrytobójców w popkulturze, co zaowocowało przygodami elitarnego zabójcy Jolo Szpilorka w morderczym uniwersum Starego Jorka. Brała udział w projekcie „Edmundopeja" (2020). Opowiadania ukazały się m.in. w antologiach: „Bizarro Bazar” (2013), „Bizarro dla zaawansowanych” (2015), „City 3” (2016), „City 4” (2018), „City 5” (2020), „City 6” (2023), „Licho nie śpi” (2018), „Tarnowskie Góry fantastycznie” (2021), „Słowiańskie strachy vol. 2” (2022), „Bizarretki” (2022), „Bizarrotektyw” (2023), „Obiata. Antologia słowiańska” (2023), „Tarnowskie Góry Miejskie Opowieści 2” (2024), „Niedobrzysko, Antologia bizarro fiction” (2024), „Antologia diaboliczna: Tam, gdzie umiera duch” (2024).
TRAP
TRAP
Obecny styl to heavy metal z akcentami symfonicznymi i gotyckimi. Zespół gra przede wszystkim własny materiał, inspiracje czerpiąc z szerokiego grona wykonawców. Teksty utworów inspirowane różnymi historiami i sytuacjami życiowymi, pisane są w językach polskim i angielskim.
Zespół zagrał na przestrzeni lat wiele koncertów klubowych w różnych miastach oraz na imprezach takich jak Noc Kultury, WOŚP czy Motoserce. Scenę dzielił z wykonawcami takimi jak Closterkeller, Cochise, Deriglasoff, Percival Schuttenbach czy Hungarica. Koncertował również na wielu zlotach motocyklowych. W 2014 roku ukazał się "Drogowskaz", czyli pierwszy mini-album zespołu, a pod koniec 2016 roku pierwszy klip, do utworu "1410" z udziałem rycerzy z Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich. Cztery lata temu brzmienie wzbogaciło się o instrumenty klawiszowe, co otworzyło nowy etap w twórczości zespołu. To nowe oblicze można usłyszeć na drugim mini-albumie "En Route", który ukazał się w 2023 roku i trafił na wszystkie ważniejsze platformy streamingowe. 20 czerwca miał premierę "Pokłon", pierwszy utwór z udziałem wiolonczeli, z elementami słowiańskiego folku.
Marcin Halski
Marcin Halski
Piekarzanin z rocznika '86, filozof po Uniwersytecie Śląskim, który w nietypowy sposób wykorzystuje swoją wiedzę – jako założyciel trzech wydawnictw: Hm, Nie powiem, Ailes.
W jego dorobku znajdziecie powieść postapo „Chrystusowa Ziemia,” horror „Laleczki,” cykl „Zaślepieni,” oraz „Bezdomność all inclusive” – poruszającą książkę-reportaż o trudnych życiowych doświadczeniach.
W 2023 r. Marcin zdobył główną nagrodę Korfantastic za historyczne fantasy, potwierdzając swoją wszechstronność jako pisarz. Poznajcie jego książki, które poruszają, inspirują i zaskakują – zanurzcie się w świecie, który tworzy!
Maciej Lewandowski
Maciej Lewandowski
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Maciej Lewandowski jest zdobywcą prestiżowej Nagrody Nautilusa za "Opowiadanie roku 2012", które zostało przetłumaczone na język czeski.
W 2016 roku zadebiutował książką "Splątanie", która zdobyła uznanie wśród czytelników. Jego kolejna powieść, "Cienie Nowego Orleanu", wydana w 2019 roku, zdobyła popularność także na czeskim rynku, gdzie ukazała się w formie audiobooka.