Zostań WYSTAWCĄ przesyłając zgłoszenie oraz wszelkiego rodzaju zapytania na maila a.janiak@targi.lublin.pl * Wystartowała sprzedaż biletów online na Festiwal. KUP BILET JUŻ DZIŚ!*  

Gwiazdy StarFest

Przemysław Kossakowski

Przemysław Kossakowski

Autor książek, telewizyjny rentier, celebryta na uchodźstwie i początkujący arteterapeuta.

Przez ostaniom dekadę pracował w telewizji TTV, gdzie współtworzył i prowadził programy, pokazujące nieoczywiste fragmenty rzeczywistości. Najbardziej znane to ,,Szósty zmysł” traktujący o tematyce związanej z medycyną niekonwencjonalną i magią ludową, ,,Wtajemniczenie” opisujące rozumienie męskości i praktyki inicjacyjne innych kultur, oraz ,,Down the Road” program, którego bohaterami były osoby z zespołem Downa. W kwietniu 2022 ogłosił zawieszenie swojej aktywności medialnej i osiadł na Zamojszczyźnie, gdzie współtworzy Arterytorium, przyjazne miejsce dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Studiuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autor dwóch książek ,, Na granicy zmysłów” oraz ,, Drobna nieuważność i inne historie”.

Karol Wójcicki

Karol Wójcicki

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie z przydomowego obserwatorium przybliża wszechświat ponad dwustu tysiącom śledzących go w sieci ludzi. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Na przestrzeni lat związany współpracował z licznymi planetariami i centrami nauki w całej Polsce. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Akiharu Idols

Akiharu Idols

Specjalnie dla wszystkich entuzjastów mangi, anime oraz zwłaszcza miłośników idolek na scenie zagoszczą członkinie grupy Akiharu - Uru i Aura !

Akiharu to zespół cosplayowo-taneczny, który w pełni oddaje hołd światu Love Live! Od 2018 roku tworzą niezapomniane nagrania i błyszczą na różnorodnych wydarzeniach popkulturowych. Poprzez swoją pasjonującą działalność krzewią miłość do sztuki tanecznej oraz sztuki cosplayu. Jeśli więc odnosisz przyjemność z któregokolwiek z tych elementów - ich live show to absolutny "must-see"!

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk ur. 1974 – już jako dziecko odczuwał przemożny wstręt do nauki szkolnej i skłonność do fantazjowania.

Czas przeznaczony na odrabianie lekcji regularnie marnował, czytając książki. Lenistwo i snucie nierealnych marzeń spowodowały, że nie zdobył żadnego sensownego zawodu i teraz musi żyć z 500+ pobieranego na swoje potomstwo oraz z pisania fantastyki. Pokazujemy go na konwencie jako odstraszający przykład dla waszych dzieci i innych młodych nicponiów.

Weljar

Weljar

Weljar to projekt inspirowany czasami prasłowiańskimi i szamanizmem, który powstał z tęsknoty za bliskością natury oraz tkwiącej w niej siły pierwotnej. Tworzymy muzykę melancholijną z pogranicza folku oraz ambientu.

Śpiewaliśmy pieśni, gdy sialiśmy.

Śpiewaliśmy pieśni, gdy piekliśmy chleb.

Śpiewaliśmy pieśni, gdy polowaliśmy.

Śpiewaliśmy pieśni, gdy świętowaliśmy.

Śpiewano pieśni, gdy się urodziliśmy i gdy odeszliśmy.

Gdy dzień był długi i gdy noc była długa.

Stare pieśni zostały zapomniane.

My piszemy nowe.

Michał Gołkowski

Michał Gołkowski

Michał Gołkowski – rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza.Pisarz oraz poliglota.

Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania  historii wojskowości i antropologii kultury. Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Wciąż poszerzający się zakres jego tematów krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz wręcz rasowym, krwistym fantasy. Książki spływają mu z palców na klawiaturę tak szybko, że przeważnie sam nie pamięta ile ich wydał. Od pewnego czasu zaangażowany – jakby mało tego było! – w prace dwóch spółek gamedevowych: Sylen Studio oraz Red Square Games, zajmujących się produkcją gier wideo, RPG oraz planszowych na podstawie jego wciąż poszerzanej, pogłębianej i rozciąganej poza granice przyzwoitości twórczości. Niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim, wstecz aż do technik oblężniczych starożytnego Babilonu. Brany prosto z salonu, pierwszy właściciel, brak ukrytych opłat. Okazja jakich mało!

Agnieszka Hałas

Agnieszka Hałas

Rocznik ’80, z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumaczka i autorka fantastyki.

Od maja 2021 r. współredaguje (wraz z Marcelim Szpakiem) dział prozy zagranicznej w „Nowej Fantastyce”. Należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i do żeńskiej grupy literackiej Harda Horda. Spod jej pióra wyszły: cykl powieściowy Teatr węży (jego piąty i ostatni tom, Czerń nie zapomina, otrzymał w 2021 r. Nagrodę im. Janusza A. Zajdla), liczne opowiadania (trzy z nich można znaleźć w antologiach Harda Horda, Harde Baśnie i Inne nieba, które ukazały się nakładem Wydawnictwa SQN), zbiory opowiadań Między otchłanią a morzem (2004), Po stronie mroku (2012) i Świerszcze w soli (2023) oraz powieść Olga i osty (2016) nominowana do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego.

Radek Rak

Radek Rak

Pisarz i lekarz weterynarii.

Na co dzień zajmuje się byciem mężem i tatą. Za powieść "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" (Powergraph 2019) otrzymał Nagrodę Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Jerzego Żuławskiego, Nagrodę Nowej Fantastyki oraz European Science Fiction Society Award w kategorii Best Written Work of Fiction. W ubiegłym roku ukazał się pierwszy tom jego trylogii "Agla" pt. "Alef", który otrzymał Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Drugi tom w tym roku.

Marcin Sergiusz Przybyłek

Marcin Sergiusz Przybyłek

Znany także jako Martin Ann / Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, trener i konsultant biznesowy, wizjoner, filozof.

Autor sagi science fiction „Gamedec”, humorystycznej serii „Orzeł Biały”, futurystycznego kryminału „CEO Slayer” oraz obyczajowej powieści „Symfonia życia”. W 2021 roku została wydana przez Anshar Studios oparta na jego prozie gra wideo „Gamedec”. Firma Pyramid Games rozpoczęła prace nad grą wideo „CEO Slayer”. Aktorsko realizował się w serialu "19+" (rola Aleksa). Zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. Od trzydziestu ośmiu lat w związku z żoną Anną, z którą mają dwudziestojednoletnią córkę, Kalinę.

ANDRZEJ ŁASKI

ANDRZEJ ŁASKI

Operator ołówka.

Ur. 1962r. w Łosicach. Ilustrator, współzałożyciel i redaktor graficzny magazynu literackiego ,,FENIX".

Autor ilustracji do książek, storyboardzista, autor komiksów, twórca wizualizacji ludycznego antybohatera Jakuba Wędrowycza. W nielicznych wolnych chwilach, koneser życia rodzinnego i towarzyskiego.

Franciszek Marek Piątkowski „Lędzian”

Franciszek Marek Piątkowski „Lędzian”

Mąż Karoliny, tata Zuzanny i Zofii, z wykształcenia prawnik, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański i żerca w lubelskiej grupie rodzimowierczej Krucze Gniazdo.

Z pasji pisarz i autor serii powieści w stylu słowiańskigo urban fantasy zgromadzonych pod nazwą Uniwersum Powiernika, na który składają się seria czterech powieści: „Powiernik”, „Widzący”, „Obrońcy” i "Wybrani" oraz dwa zbiory opowiadań „Powiernik – Bogowie i stwory” oraz "Widzący-Bogowie i Stwory". Miłośnik wszelkich podróży, klimatów śródziemnomorskich i latynoamerykańskich, owoców morza i historii, z naciskiem na historię dawnych Słowian. Muzycznie osadzony w neoprogrocku, powermetalu i folku oraz wszelkich odmianach wyżej wskazanych stylów muzycznych.

Łukasz Kucharczyk

Łukasz Kucharczyk

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Polskiej Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej UKSW.

Autor monografii naukowej pt. Granice ciała. Somapoetyka w twórczości Stanisława Lema oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i krytycznoliterackich traktujących o polskiej literaturze współczesnej. Prowadzi zajęcia z zakresu polskiej literatury współczesnej, krytyki literackiej, literatury fantasy i science ficton oraz metodyki nauczania języka polskiego jako obcego. Współpracownik kilku czasopism literackich, m. in. „Nowe Książki”, „Nowy Napis” i „Topos”. Juror w konkursach literackich. W swojej pracy badawczej zajmuje się polską literaturą fantastycznonaukową, fantastyczną oraz polską krytyką literacka. Pracuje również w charakterze nauczyciela języka polskiego jako obcego. W 2022 roku zadebiutował jako pisarz zbiorem opowiadań fantastycznych pt. Granty i smoki. Swoje opowiadania publikuje w antologiach i czasopismach. Laureat Chrysalis Award Europejskiego Stowarzyszenia Science Ficton dla najbardziej obiecujących debiutów, nominowany do Śląkfy 2023 w kategorii Twórcy Roku, nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla. W tym roku ukaże się jego książka poświęcona twórczości Jacka Dukaja.