Gwiazdy StarFest 2022
Przemysław Kossakowski


Przemysław Kossakowski
Przez ostatnią dekadę pracował w telewizji ttv, gdzie współtworzył i prowadził programy, pokazujące nieoczywiste fragmenty rzeczywistości. Najbardziej znane to ,,Szósty zmysł” traktujący o tematyce związanej z medycyną niekonwencjonalną i magią ludową, ,,Wtajemniczenie” opisujące rozumienie męskości i praktyki inicjacyjne innych kultur, oraz ,,Down the Road” program, którego bohaterami były osoby z zespołem Downa.
W kwietniu 2022 ogłosił zawieszenie swojej aktywności medialnej i osiadł na Zamojszczyźnie, gdzie współtworzy Arterytorium, przyjazne miejsce dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
Studiuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Autor dwóch książek ,, Na granicy zmysłów” oraz ,, Drobna nieuważność i inne historie”.
Dawid Myśliwiec


Dawid Myśliwiec
Na kanałach można znaleźć filmowe opracowania rozmaitych zagadnień z przeróżnych dziedzin nauki, ciekawostki oraz autorski podcast „Przegadana Godzina". Od 2010 roku Dawid regularnie pojawiał się na polskich festiwalach nauki i konkursach naukowych. Jest laureatem wielu nagród oraz autorem książki „Przepis na człowieka", która została sprzedana w liczbie 30 000 egzemplarzy.
Leszek Cibor


Leszek Cibor
Leszek Cibor – jestem autorem, trenerem i mentorem. Popularyzuję praktyczną psychologię na moim kanale YouTube Przeciętny Człowiek w Świecie Nieprzeciętnych Idei, gdzie realizuję animacje edukacyjne i podcast. Specjalizuję się w psychologii komunikacji, szkolę ludzi z umiejętności przemawiania i sprzedaży, jestem mentorem biznesowym. Na portalu ideaman.tv publikuję swoje szkolenia.
Jestem również starym uczestnikiem polskiego fandomu fantastyki, weteranem konwentowym, który sam miał przyjemność organizować takie imprezy, jak Bielsko-Bialski Grojkon czy Polcon w 2014 roku oraz konferencję TEDxBielsko-Biała.
Grupa Filmowa DARWIN


Grupa Filmowa DARWIN
Mówią też, że nie czują się youtuberami, ale to właśnie na YouTube zaczęła się ich
filmowa przygoda i teraz mają kanał, który subskrybuje ponad 900 tys. osób, a ogląda jeszcze
więcej. W dodatku nazywani są najbardziej profesjonalnym kanałem polskiego YT, zarówno w
branży, co potwierdza cała kolekcja statuetek Grand Video Awards, jak i w setkach komentarzy
pod kolejnymi produkcjami.
Filmy tworzą od początku do końca — sami piszą, reżyserują, montują i produkują, a także
w nich grają. Mówią również, że mają szczęście do utalentowanych ludzi i dzięki temu mogą stale
się rozwijać, skupiając wokół siebie coraz większy zespół zawodowców, skutecznie przy tym
realizując ideę ewolucji, którą zawarli w swojej nazwie. Zasłynęli serią "Wielkie Konflikty", w
której pokazują swoją wersję spotkań różnych znanych postaci historycznych i mitycznych. Na
kanale znajduje się jednak o wiele więcej produkcji, gdzie twórcy bawią się różnymi gatunkami
filmowymi i konwencjami, żeby zabierać widza w świat przygód i wciągających historii z dużą
dozą humoru i żartu. Niemal wszystkie odcinki przeplatają się ze sobą i tworzą wspólne
uniwersum, rozszerzone również na papierze w książce "To (nie) koniec świata", która w niecałe
3 dni osiągnęła status bestsellera. Mówią, że w głowie mają setki pomysłów i marzą o tym, by
choć część z nich mogła być zrealizowana, ale też wiele ze swoich marzeń i pomysłów, nawet
tych najbardziej szalonych już urzeczywistnili w różnych produkcjach.
Mówią jeszcze, że chcieliby napisać kolejną książkę, wkrótce odejść z YouTuba i zrobić film
pełnometrażowy oraz żeby ktoś wreszcie wymyślił nietuczące ciastka.
Gdyby zapytać Marka, co by jeszcze do tego dodał, ten popatrzyłby na Janka: "Janku?", a Janek
odparłby "Nie wiem, chyba nic. Czemu Ty zawsze mi to robisz?
Łukasz Orbitowski


Łukasz Orbitowski
Jedną z naszych gwiazd będzie Łukasz Orbitowski, pisarz, autor powieści "Kult", "Inna dusza" i wielu innych. Kiedyś robił programy telewizyjne, teraz podnosi ciężary, słucha metalu, jako czarny coach próbuje bawić ludzi. W maju tego roku ukazała się jego nowa powieść "Chodź ze mną".
Michał Skubida


Michał Skubida
Zawodowy iluzjonista, zaskakujący performer oraz niezawodna gwiazda każdego wieczoru. Urodzony z talią kart w ręku potrafi zwyczajny wieczór zamienić w dowód na istnienie cudów. Jego poczucie humoru, talent oraz determinacja wzbudzają zaufanie największych firm z całego świata. Ponad tysiąc pokazów udowodniło mu, że największą magią jest uśmiech na twarzy jego odbiorcy.
Andrzej Pilipiuk


Andrzej Pilipiuk
Autor na swoim koncie ma już 38 książek (Fabryka Słów), 19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzika pod pseudonimem Tomasz Olszakowski oraz sentymentalny album „Wojsławice – skarby naszej pamięci; wspomnienie o miasteczku”.
Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną konsekwencją – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.
Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w naszej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez dorobił się własnego festiwalu, oraz zapewnił autorowi miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.
Pija herbatę. Ani wstrząśniętą, ani tym bardziej mieszaną. Parzoną w samowarze.
Jacek Komuda


Jacek Komuda
Autor siedemnastu książek: dziewięciu powieści historycznych, marynistycznych i siedmiu zbiorów opowiadań, których akcja rozgrywa się w XVII w., na morzach i oceanach oraz w XV-wiecznej Francji, a także zbioru esejów na temat kultury sarmackiej i najsłynniejszych postaci tamtych czasów.
Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Autor otrzymał też stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane w ramach pierwszego etapu konkursu na scenariusz filmu historycznego.
Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Inaczej niż Sienkiewicz woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Bohaterowie to ludzie miotani namiętnościami, a nie papierowe ideały. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie autor, jest przybliżenie i spopularyzowanie wśród czytelników historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.
Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat Wschodnich.
Do najsłynniejszych powieści autora należy czterotomowy cykl Samozwaniec (Fabryka Słów 2009–2013), który opowiada o wyprawie Polaków na Moskwę na początku XVII w., oraz Banita (Fabryka Słów 2011) – mroczna i zaskakująca opowieść o miłości szlachcica-rębajły i pięknej kurtyzany. Najnowszym dziełem jest powieść Hubal – opowiadająca o losach legendarnego zagończyka i dowódcy, majora Henryka Dobrzańskiego, który we wrześniu 1939 r. nie złożył broni po przegranej wojnie.
Nakładem Fabryki Słów ukazały się także powieści: Wilcze gniazdo (2002), Bohun (2006) – poświęcony największej klęsce Rzeczypospolitej w wojnach z Kozakami, Czarna szabla (2007) i Diabeł Łańcucki (2007), które ukazują wielokulturowe XVII-wieczne kresy Rzeczypospolitej. Galeony Wojny (2007) nawiązujące do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy i piracka Czarna bandera (2008) opisująca brutalny świat korsarzy i buntowników. Kolejne pozycje autora to Villon: Imię Bestii (2005) i Villon: Herezjarcha (2008) – zbiory opowiadań o Franciszku Villonie, francuskim poecie wyklętym żyjącym w XV w.
Autor jest stałym współpracownikiem tygodnika Do Rzeczy, gdzie prowadzi dział felietonów kulinarnych: Podróże kuchmistrza koronnego.
Agnieszka Hałas


Agnieszka Hałas
Od maja 2021 r. redaktorka działu prozy zagranicznej w „Nowej Fantastyce”. Spod jej pióra wyszły: pięciotomowy cykl powieściowy „Teatr węży”, liczne opowiadania publikowane w czasopismach i antologiach, zbiory opowiadań „Między otchłanią a morzem” (2004) i „Po stronie mroku” (2012) oraz powieść „Olga i osty” (2016). Laureatka konkursu „Horyzonty Wyobraźni” (2010), wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki” (2018), laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieść „Czerń nie zapomina” (2021). Należy do grupy literackiej Harda Horda. Kocha góry i koty (z wzajemnością). Odwiedź również bloga i FB Agnieszki: Blog: www.agnhalas.pl Facebook: https://www.facebook.com/AgnHalas/
Magdalena Kozak


Magdalena Kozak
Jak na lekarza ratunkowego i zawodowego żołnierza Magda wygląda całkiem niewinnie… Obecnie służy w stopniu kapitana w 2. grupie poszukiwawczo- ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Ranna w czasie drugiej tury w Afganistanie, nie zrezygnowała z kolejnych misji. Odznaczona Gwiazdą Afganistanu. Swoją najnowszą książkę „Minas Warsaw”, która ukazała się w 2020 roku, zaczęła pisać w czasie misji w Kuwejcie. Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz” wydana w 2006 roku, kontynuację tej powieści stanowią kolejne „Renegat”, „Nikt” i „Młody”. Kolejne powieści to „Fiolet” (2010), „Paskuda” (2012) i „Łzy diabła” (2015) kilkakrotnie nominowana do nagrody im. J. A. Zajdla oraz do nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań. W 2016 roku „Nocarz”, „Renegat”, „Nikt” i „Młody” zostały wydane po angielsku.
Franciszek Marek Piątkowski


Franciszek Marek Piątkowski
Franciszek Marek Piątkowski - mąż Karoliny, tata Zuzi i Zosi, z zawodu adwokat i pisarz, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański. Żerca w lubelskiej grupie Krucze Gniazdo, autor pierwszej, nowoczesnej powieści rodzimowierczej/ slowianskiego urban fantasy pt. „Powiernik”, która zapoczątkowała historię Powiernika. Obecnie Uniwersum Powiernika obejmuje też kolejne części: „Widzący”, „Obrońcy”, w także zbiory opowiadań „Powiernik. Bogowie i stwory" oraz "Widzący. Bogowie i stwory".
Joanna Lacher


Joanna Lacher
Swą przygodę z muzyką zaczynała z zespołem Percival, z którym osiągnęła wiele sukcesów i nagrała 11 albumów. Jej głos zna każdy kto grywał w grę WIedźmin III Dziki Gon. Nasze babcie kojarzą jej śpiew z “Korony Królów”, a fani HIp Hopu pamiętają ją z płyty “Równonoc” z Donatanem. W 2018 r. reprezentowała Polskę na Festiwalu kultur w Chinach. Na swoim koncie ma również poprowadzonych wiele warsztatów wokalnych, a także otwarcie walk na międzynarodowych zawodach Rycerskich stowarzyszenia “Druga Era”. Joanna żadnej sceny się nie boi. Grywała na różnych scenach. Po wielkich scenach jak na Festiwalu Muzyki Filmowej na Tauron Arenie po małe kameralne skrawki ziemi na festiwalach historycznych.
Marcin Przybyłek


Marcin Przybyłek
Marcin Sergiusz Przybyłek autor sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, futurystycznego kryminału „CEO Slayer”, powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci”, zbioru anegdot dla graczy „Grao Story”, epickiej dylogii „Orzeł Biały” oraz „Symfonii życia”. We wrześniu 2021 roku wydana została przez Anshar Studios oparta na jego prozie gra wideo „Gamedec”. Pyramid Games rozpoczęło prace nad grą wideo „CEO Slayer”. Aktorsko realizuje się w serialu "19+" (rola Aleksa). Zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. Od trzydziestu sześciu lat w związku z żoną Anną, z którą mają dwudziestoletnią córkę, Kalinę.
Paweł "Aldaron" Czekalski


Paweł "Aldaron" Czekalski
Czasem zaniepokojenie, czasem ukojenie - tęsknota za pierwotną prawdą i miłością w świecie martixa.'Teksty bywają mantrą, koronką lub pejzażem. Dla wielu drogi poeta drogi. 'Głównym obszarem działalności są Bieszczady artystę można spotkać na koncertach w całej Polsce (i nie tylko). Zazwyczaj gra solowo, ale często dołączają zaprzyjaźnieni muzycy w różnych konfiguracjach, co tworzy unikalny charakter każdego koncertu.
Hubert Ronek


Hubert Ronek
W swoim dorobku ma tysiące plansz komiksowych i rysunków, publikacje w albumach, antologiach, podręcznikach, magazynach i prasie (głównie dla młodszych czytelników, np. "Kumpel", "Victor Junior", czy "Hop i Siup").
Obecnie zawodowy czas poświęca rysowaniu dwóch serii historyczno-przygodowych: "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" oraz “Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”. Równolegle tworzy dwie autorskie serie: fantasy “World of Aghart” oraz postapokaliptyczne “W.E.” dla starszych czytelników.
Jakub Syty


Jakub Syty
Raz na jakiś czas jest też scenarzystą. Okazjonalnie jest również komiksowym scenarzystą – na koncie ma między innymi adresowaną do dzieci serię "Kubatu".
Artur Szyndler


Artur Szyndler
Twórca pierwszej polskiej gry fabularnej „Kryształy Czasu”. Na jej przygotowanie i dopracowanie zasad poświęcił lata swojej młodości, między rokiem 1984 a 1997. Dzięki Kryształom Czasu do języka polskiego weszły na stałe takie pojęcia jak: awanturnik, półbóg, martwiak, półtalerz, czarnotrup.
Od początku „Kryształy Czasu” bardzo się spodobały, przez co zyskały tysiące miłośników, a sesje RPG „Kryształów Czasu” na ponad dziesięć lat zdominowały konwenty fantastyki i domowe spotkania. Jeden z nich "Kryształcon" odbywa się do dziś, a wiele osób nadal aktywnie gra w ten system.
Gra Fabularna „Kryształy Czasu” doczekała się wydania w czasopiśmie „Magia i Miecz”, jako Pierwszy Polski System RPG. Kilka lat później powstała też wersja książkowa.
Po latach, które minęły od czasów opublikowania gry, Artur Szyndler postanowił pokazać największe zalety stworzonego przez siebie świata i wykorzystać jego niesamowite możliwości. W październiku 2014 roku ukazała się powieść opisująca przygody drużyny niezwykłych postaci (w tym smoków, martwiaków, wilkołaków) i ich losy związane z podbojem przez orków planety Ochria - „Kryształy Czasu: Saga o Katanie”, tom I z XIII: „Labirynt Śmierci” część 1 i 2.
Autor w przyszłości planuje rozbudowywać świat Kryształów Czasu w kolejnych tomach Sagi o Katanie oraz poprzez współtworzenie gier planszowych. Pierwsza z nich została już wydawana: Kryształy Czasu - Labirynt Śmierci (przygodowa gra fantasy dla 1-10 osób).
Nosi się też z zamiarem wydania przygotowywanej od wielu lat, rozszerzonej wersji gry fabularnej pod tytułem "Złota Edycja Kryształów Czasu". Przygotowuje też system bitewny i kolejne edycje RPG Kryształów Czasu na nowatorskich zasadach (4 Edycja KC, Alernatywna Rzeczywistość – Dwuświat, Alternatywna Rzeczywistość – Kryształy Czasu).
Dzięki 20-letniej pracy w Games Workshop oraz swoim zbiorom uchodzi za znawcę gier bitewnych i ich orędownika. Wygrał niezliczoną ilość turniejów w nich, w tym Mistrzostwo Świata. Przygotował między innymi system VODAT do grania w gry bitewne przeciwko Sztucznej Inteligencji (czyli jak grać samemu ze sobą). Obecnie prowadzi z rodziną sieć sklepów Paladynat, w których gra i przesiaduje całymi dniami.
Karolina Włodek


Karolina Włodek
Pomysłodawczyni oraz współpomysłodawczyni wydarzeń artystycznych, często niezależnych i pozainstytucjonalnych (m.in. DADA-baba, Kombinat Budowlany, Letnia Rezydencjia, DomoFonia, współzałożycielka art space Wykwit oraz połowa nieistniejącego już duetu Swojskie tropiki).
Docenia uroki codzienności i spontanicznej kreatywności drzemiącej w każdym. Fascynują ją poszukiwania nieoczywistych rozwiązań.
Absolwentka KSP w Kazimierzu Dolnym (malarstwo) i ASP we Wrocławiu (mediacja sztuki).
Barbara Jaxa Dumańska


Barbara Jaxa Dumańska
Barbara Jaxa Dumańska to niezwykle uzdolniona artystka, która potrafi uszyć strój na każdą okazję. Ma swój styl. Tam, gdzie się pojawia, od razu przyciąga uwagę. Lubuje się głównie w modzie gotyckiej, wiktoriańskiej. Pasjonuje się także kulturą słowiańską, co z pewnością można zauważyć w jej zróżnicowanej twórczości. W wolnej chwili będziecie mogli podejść do jej stoiska, za to na scenie doświadczycie wspaniałego pokazu mody z okazji XV lecia jej działalności! Na pokazie mody zobaczycie wiele odcieni tych stylów i kreacji, a także piękne osobistości modelek i modelów.
Szymon Pękala


Szymon Pękala
Szymon Pękala - publicysta, Youtuber. Twórca kanałów na YouTube "Wojna Idei" oraz "Szymon mówi" poświęconych temu jak działa człowiek i społeczeństwo oraz promujących ideę otwartego dialogu, przede wszystkim z ludźmi, z którymi się nie zgadzamy.
Algorytmika


Algorytmika
To polskiej produkcji dramat SF, który miał premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.
Niemogący pogodzić się z tragiczną śmiercią żony Marcin, mozolnie szuka niespodzianki na 10-te urodziny swojej córki Emi, żyjącej z protezą ręki. Poszukiwania przerywa mu przyjaciółka Ada, która przynosi mu wieść o premierze show tanecznego „Algorytmika", powiązanego z jego zmarłą żoną...
W spotkaniu wezmą udział :
Marcin Piotrowski – reżyser,
Martyna Buła – producentka,
Bartłomiej Firlet - aktor, w roli Marcina,
Aleksandra Zagrodzka - aktorka, w roli Emi.