Tabela

Podziel się

 

Program StarFestu Tabela [ZOBACZ]

Program StarFestu z opisami [ZOBACZ]

 

PEŁNY PROGRAM BEZ OPISÓW ( PROGRAM Z OPISAMI DO POBRANIA WYŻEJ)

 

PIĄTEK

 

15.00

Otwarcie Games Roomu (Hala A)

Otwarcie Strefa Gier Wideo (Hala A)

 

16.00

Otwarcie Strefy Wystawców (Hala C)

Sesja RPG "Orle Gniazdo" - WFRP 2 ed. (Games Room)

 

17.00

Koncert zespołu Some Junkies & Friends (Scena)

Czy sztucznej inteligencji należy się obawiać? - Prof. Robert Trypuz (Sala konferencyjna 1)

Narodziny i śmierć bohatera, cz. 1 – „Jak stworzyć postać” - Agnieszka Hałas & Anna Nieznaj (Sala konferencyjna 2)

Gdy zapłonęły stosy - procesy o czary i herezję - Kamil Wilkos (Antresola)

Zagłębimy się w Arcane – Analiza i ciekawostki z serialu - Agata Rozwadowska (Sala Hala C1)

Sztuka pisania opowiadań na przykładzie nagrodzonych tekstów - Roland Hensoldt (Sala Hala C2)

Wolna Arena - luźne walki piankowe (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Gry i zabawy animacyjne - Adrianna Tylus (Planeta Dzieci, hala A)

 

18.00

Słowiańska fantastyka - jeszcze nisza czy już mainstream? – panel dyskusyjny (Sala konferencyjna 1)

Broń palna od podstaw czyli jak strzelić by się nie zastrzelić i co zrobić by mieć ją w domu. - Michał Świerad (Sala konferencyjna 2)

Dlaczego Fani Nienawidzą Rings of Power - czy język polityki zatruwa popkulturę? – Leszek Cibor (Antresola)

Piosenki z dzieciństwa – konkurs piosenek z filmów animowanych - Jakub Chudzik (Sala Hala C1)

Podróże w czasie, czyli inżynier w science-fiction - Kamil Brach (Sala Hala C2)

Turniej Kohaku (Games Room)

 

18.30

Konkurs (Przeciąganie liny w wersji konnej) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Fantastyczne malowanie buzi - Adrianna Tylus (Planeta Dzieci, hala A)

 

19.00

Oficjalne otwarcie Festiwalu (Sala konferencyjna 1)

Koncert zespołu Con-Q-Band (Scena)

Antyczna grywalizacja - o tym jak przodkowie wykorzystywali gry w codziennym życiu - Grzegorz Olifirowicz (Sala konferencyjna 2)

Hail to the King - Godzilla. Historia króla potworów - Mariusz Próchniak (Sala Hala C2)

"Czart" Klub Szermierki Historycznej - prezentacja dawnych europejskich sztuk walki (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Starless Vagabonds TTRPG – sesja (Games Room)

 

19.30

Konkurs (Zabawa na statku) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

 

20.00

Sztuczna sztuka - o obrazach tworzonych przez Sztuczną Inteligencję i przyszłości sztuki - Maks Kulicki          (Sala konferencyjna 1)

Spotkanie autorskie: Maciej Szymczak (Sala konferencyjna 2)

Teorie spiskowe w Polsce - Tomasz A. Winiarczyk (Antresola)

Konkurs: Pokazywanki - Paweł Wójcik (Sala Hala C1)

Warsztat mówienia publicznego - Tomasz Serafin (Sala Hala C2)

Wolna Arena - luźne walki piankowe (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Turniej Ligretto (Games Room)

Sesja RPG: D&D w settingu Fallout (Games Room)

Turniej Quake 3 Arena Death Match (Strefa Gier Wideo)

 

21.00

Pokaz Mody: 15-Lecie Działalności Barbary Dumańskiej (Scena)

Picie krwi i alergia na czosnek. Ludowe przekazy dotyczące wampiryzmu - Jarosław Dobrowolski (Sala konferencyjna 2)

Projekcja filmu Diabeł Łańcucki - Jacek Komuda (Antresola)

Dekonstrukcja dobra i zła w fantastyce - "Feranos" (Sala Hala C2)

Turniej King of Iron Fist Tournament Tekken 3 (Strefa Gier Wideo)

 

22.00

Kosmo Party Starfestu! Wystąpią: Dj Live Act, Ufolodzy, Leito Fa, Smokey Calzone & Ethnopolia & Ledshow Grupa Nizar (Scena)

UltraStar (Sala konferencyjna 1)

 

23.00

Heroes of Might and Magic 3 Hot Seat 1v1v1 (Strefa Gier Wideo)

 

SOBOTA

 

8.00

Otwarcie Games Roomu (Hala A)

Otwarcie Strefa Gier Wideo (Hala A)

 

10.00

Starfestowa Gimnastyka Kreatywna (Scena)

Koncert relaksacyjny – wibracyjny masaż dźwiękiem - Barbara Księska (Sala konferencyjna 1)

Miecze, szable szpady rapiery, fakty i mity walki bronią białą - Kamil Wilkos (Sala konferencyjna 2)

Spotkanie autorskie: Przemysław Kossakowski (Antresola)

Warsztaty Origami - Izabela Horoch (Sala Hala C1)

Czy możliwa jest dobra komiksowa adaptacja literatury fantastycznej? - Tomasz Syta   (Sala Hala C2)

Wielka Aukcja Cosplayowa - sprzedaj, wymień, wylicytuj! (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Zwierzątka z balonów (Planeta Dzieci, hala A)

Sesja RPG "Mokra Robota" (Games Room)

OnePageRules - nauka gry (Games Room)

Turniej Wirus (Games Room)

Turniej Counter Strike 1,6 w formacie 5vs5 lub Best Fragger vs Bots (Strefa Gier Wideo)

 

10.30

Wielobój Konsolowy 

 

11.00

Muzyka poważna w mandze i anime - Tomasz Syta (Sala konferencyjna 1)

POLSKIE POSTAPO - seria komiksowa W.E. - spotkanie z twórcami serii - Hubert Ronek, Jakub Syty (Sala konferencyjna 2)

Spotkanie autorskie: Jacek Komuda (Antresola)

Filmowy Pub Quiz, ale nie w pubie, tylko na StarFeście - Agnieszka Bąk, Paweł Stachyra, Mateusz Zdanowicz (Sala Hala C1)

Myślenie systemowe - Tomasz Serafin (Sala Hala C2)

Przemysław Kossakowski – dyżur autografowy w VIP Room

Sesja RPG "Awantura na weselu" (Games Room)

 

11.30

Konkurs (Przeciąganie liny w wersji konnej) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

                                   

12.00

DŹWIĘKI MAGICZNEGO LASU  - Teatrzyk Dla Dzieci I Dorosłych (Scena)

Czy popkultura się upolitycznia- Szymon Pękala (Wojna Idei) (Sala konferencyjna 1)

Erotyzm w religiach świata - Mateusz Tomczyk (Sala konferencyjna 2)

Spotkanie autorskie: Leszek Cibor (Antresola)

Motanki - Agata Świdzińska (Sala Hala C1)

Fire Emblem Three Houses i dwie strony tej samej monety - Agata Zesk Kowalska (Sala Hala C2)

Turniej o tytuł Najlepszego Wojownika Starfestu 2022 (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Jacek Komuda – dyżur autografowy w VIP Room

Zamykanie w bańce mydlanej (Planeta Dzieci, hala A)

Turniej Point Salad (Games Room)

 

13.00

Prezentacja Star Wars Legion 501 / Cantina (Scena)

Jesteś waszmość hardcorem!, Czyli rzecz o takich, co by byli sławni, tylko nie dożyli internetów - Alicja Janusz (Sala konferencyjna 1)

Życie gwiazd - Agnieszka Majczyna (Sala konferencyjna 2)

Spotkanie autorskie: Andrzej Pilipiuk (Antresola)

Zorro: Historia Legendy - Iga Isza Ziembicka & Phea   (Sala Hala C1)

50 lat Ducha Zemsty. Historia Ghost Ridera - Mariusz Próchniak (Sala Hala C2)

Leszek Cibor – dyżur autografowy w VIP Room

Turniej Diuna Imperium (Games Room)

 

14.00

Opowieść Siostry Ptaków - Performance Rima Sadurska (Scena)

Słowiański horror, co to takiego? - Maciej Szymczak (Sala konferencyjna 1)

Panel: Kobieta u steru – feminizacja popkultury (Sala konferencyjna 2)

Spotkanie autorskie: Szymon Pękala (Wojna Idei) (Antresola)  

Komiksowe to i owo – konkurs – Marcin Andrys (Sala Hala C1)

Warsztaty bębniarskie z Ramzi Attią (Sala Hala C2)

Andrzej Pilipiuk – dyżur autografowy w VIP Room

Warsztaty kreatywne GALAXY (Planeta Dzieci, hala A)

Turniej Gra o Tron: Sojusze (Games Room)

Sesja RPG "Król-heretyk" (Games Room)

 

15.00

Pokaz Iluzji Michał Skubida (Scena)

Kartograficzne przygody - Andrzej Pilipiuk (Sala konferencyjna 1)

Rzeczywistość nie wygląda, czyli jaka jest natura tego, co jest? – Marcin Przybyłek (Sala konferencyjna 2)      

Spotkanie autorskie: Magdalena Kozak (Antresola)

Panel: Historia nie do końca kompletna - dlaczego tworzymy fanfiction? (Sala Hala C1)

Konkurs: Opowieści z Narnii - Mateusz Paczos "Saphir" & Dominika Krupa (Sala Hala C2)

Konkurs (Cebulowy wyścig) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Hubert Ronek & Jakub Syty – dyżur autografowy w VIP Room

Turniej Palec Boży (Games Room)

 

15.30

Lubelska Szkoła Jiu-Jitsu Tsubame – pokaz (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

 

16.00

Pokaz Tańca Brzucha Formacji Layla (Scena)

Teatr, a zwłaszcza opera, w XIX wieku - Ewelina Bogudzińska (Sala konferencyjna 1)

Narodziny i śmierć bohatera, cz. 2 "Jak zabić postać"- Agnieszka Hałas, Anna Nieznaj (Sala konferencyjna 2)

Spotkanie autorskie: Łukasz Orbitowski (Antresola)

Najnudniejszy konkurs filmowy Motyla – Marcin Andrys (Sala Hala C1)

Magia w systemach rpg - Mateusz Tomczyk (Sala Hala C2)

Konkurs (Walka na podwyższeniu) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Magdalena Kozak – dyżur autografowy w VIP Room

Fantastyczne malowanie buzi (Planeta Dzieci, hala A)

Turniej Kaskadia (Games Room)

Sesja RPG "Festiwal Świń" - WFRP 2 ed. (Games Room)

 

16.30

Spotkanie autorskie z zespołem Joanny Lacher (Scena)

Czart" Klub Szermierki Historycznej - prezentacja dawn. europejskich sztuk walki (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

 

17.00

Spotkanie autorskie: Artur Szyndler (Sala konferencyjna 1)      

Jak napisać dobre przemówienie Twojego Lidera? Poradnik dla każdego Twórcy, Pisarza i MG - Leszek Cibor (Sala konferencyjna 2)

Naukowy Bełkot - Dawid Myśliwiec (Antresola)

Przygoda z Dworami Końca Świata – dwanaście lat renesansowego RPG - Jakub Zapała (Sala Hala C2)

Tenshin Shōden Katori Shintō Ryū – pokaz (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Łukasz Orbitowski – dyżur autografowy w VIP Room

Starless Vagabonds TTRPG – sesja (Games Room)

 

17.30

Grupa Filmowa Darwin (scena)

Konkurs (Pytanie lub wyzwanie) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

 

18.00

Trzecia Generacja Gier Bitewnych - czyli przełom w bitewniakach dziejący się na naszych oczach! – Artur Szyndler (Sala konferencyjna 1)

Spotkanie autorskie: Marcin Przybyłek (Antresola)

Absurdy w Harrym Potterze! - Mateusz Tomczyk (Sala Hala C1)

Konkurs: Ekstremalne bajkowe nostalgie - Marcin Grygo (Sala Hala C2)

Grupa Szermiercza "KRUK" - pokaz i warsztaty szermierki historycznej (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Szymon Pękala (Wojna Idei) – dyżur autografowy w VIP Room

Gry i zabawy animacyjne (Planeta Dzieci, hala A)

Turniej Osadnicy z Cathanu (Games Room)

Jedi Knight 2 Jedi Outcast 1v1 Saber Combat 

 

18.30

Konkurs COSPLAY (Scena)

 

19.00

Cyberpunk dzisiaj? Chińskie megamiasta przyszłości - Jacek Jakubczak (Sala konferencyjna 1)

Na granicy zmysłów – Przemysław Kossakowski (Sala konferencyjna 2)

Algorytmika – film, a później  spotkanie z twórcami: Martyna Buła, Bartłomiej Firlet (aktor, główna rola), Marcin Piotrowski (reżyser) (Antresola)

Między grą wideo a komputerową - Joachim Wałęga (Sala Hala C1)

Lubelska Akademia Aikido – pokaz (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Grupa Filmowa Darwin – dyżur autografowy w VIP Room

Sesja RPG "Święta Misja" (Games Room)

 

20.00

„Łobuz kocha najbardziej" czyli obraz wampira w kinie na przełomie wieków - Karolina Nowakowska (Sala konferencyjna 1)

Muzyka ze ścieku - Historia Sewerslvt - Mikołaj Reshi Irzyk (Sala konferencyjna 2)

Panel: Czego uczy nas postapo? Przetrwanie w świecie, w którym pozostała tylko książka (Sala Hala C2)

Gopniki Slav Squad (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

 

21.00

Fireshow Grupa NIZAR (Parking przed budynkiem)

UltraStar (Sala konferencyjna 1)

Nowy Świt Jedi - nowa organizacja fanów Gwiezdnych Wojen - Agnieszka Majczyna (Sala konferencyjna 2)

Turniej Mortal Kombat XL (Strefa Gier Wideo)

 

22.00

Koncert: Joanna Lacher Głos Wiedźmina (Scena)

 

23.00

Unreal Tournament Death Match (Strefa Gier Wideo)

 

NIEDZIELA

 

8.00

Otwarcie Games Roomu (Hala A)

Otwarcie Strefy Gier Wideo (Hala A)

 

9.00

Turniej Legion (Games Room)

Turniej X-wing (Games Room)

 

10.00

Warsztaty bachaty - BAJLANDO - Piotr Kęska (Scena)

Spotkanie autorskie: Franciszek Piątkowski (Sala konferencyjna 1)

Jak stworzyć swój własny świat i nie zwariować? Czyli o pisaniu powieści high fantasy – S. Brennenstuhl, K. Janoska (Sala konferencyjna 2)

"Tnij Mistrzu Małodobry!" - o kacie i jego roli w dawnych czasach - Mateusz Tomczyk (Antresola)

Honor Harrington czy John Geary – kto jest lepszym bohaterem militarnej s-f? - Tomasz Syta (Sala Hala C1)

Warsztaty improwizacji z Mateuszem Trembaczowskim (Grupa Filmowa Darwin) (Sala Hala C2)

Konkurs (Bieg gazetowy)

Artur Szyndler – dyżur autografowy w VIP Room

Warsztaty slimów - Adrianna Tylus (Planeta Dzieci, hala A)

Turniej: Star Wars Racer (Strefa Gier Wideo)

Turniej: Wii Sports (Strefa Gier Wideo)

 

11.00

Warsztaty tańców BalkFolk (Scena)

Medycyna pola walki, czyli zakaz bandażowania pod ostrzałem - Magdalena Kozak (Sala konferencyjna 1)      

Blaski i cienie selfpublishingu – panel dyskusyjny (Sala konferencyjna 2)        

Homo Stellaris - Transhumanizm a Kolonizacja Kosmosu - Dr Marcin Garbowski (Antresola)

Back to the 80s! Amerykańskie lata 80. w dzisiejszej popkulturze - Piotr Tomczuk (Sala Hala C1)

Psychologia Odwlekania - Jak odzyskać zaufanie do samych siebie? - Leszek Cibor (Sala Hala C2)

Lubelska Szkoła Jiu-Jitsu Tsubame – pokaz (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Marcin Przybyłek – dyżur autografowy w VIP Room

Turniej 7 Cudów Świata (Games Room)

 

11:30  

Konkurs (Cebulowa bitwa) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Skręcanie balonów - Adrianna Tylus (Planeta Dzieci, hala A)

 

12.00

Spotkanie: Tommy Harevis (Scena)

Spotkanie autorskie: Agnieszka Hałas (Sala konferencyjna 1)

Czuję twoje cierpienie. Co neuronauka mówi o empatii wobec bólu - dr Emilia Zabielska-Mendyk (Sala konferencyjna 2)

Światotworzenie na poważnie, czyli nie tak szybko z tymi mrocznymi elfami - Marcin Przybyłek (Antresola)

Najstraszniejsze potwory ze światów science-fiction: od xenomorpha po Dzierzbę - Grzegorz Olifirowicz (Sala Hala C1)

Franciszek Piątkowski – dyżur autografowy w VIP Room

 

12.30

Konkurs (Liczba kończyn) (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

 

13.00

Oficjalne zakończenie Festiwalu (Sala konferencyjna 1)

Koncert: 'Paweł "Aldaron Czekalski" – bieszczadzki bard (Scena)

Polska fantastyka - stare gwiazdy, czy nowa siła – panel dyskusyjny (Sala konferencyjna 2)

Warsztat kuglarski Aleksandry Ragus (Antresola)

Historia bimbru – Marek Farfos (Sala Hala C1)

Od oprawcy do sprzymierzeńca. Case-study relacji Bakugo i Midoriyi w „My Hero Academia" - Iga Isza Ziembicka            (Sala Hala C2)

Grupa szermierki scenicznej "Szermjeże" -  Warsztaty szermierki scenicznej (Strefa Gwiezdnej Walki, hala C)

Agnieszka Hałas – dyżur autografowy w VIP Room

 

14.00

Słowianie wczoraj i dziś, czyli co nam zostało z wierzeń przodków - Franciszek Piątkowski (Sala konferencyjna 1)      

Realia polityczne Fódlan - Agata Zesk Kowalska (Sala konferencyjna 2)

Rzeczy, które możesz robić w Tokio, wspominając wendetę 47 samurajów - Krzysztof Drozd (Antresola)

Konkurs: Rockstarówka - Joachim Wałęga (Sala Hala C1)

Panel: Gdy rzeczywistość dogania fantastykę... Czy żyjemy już w przyszłości? (Sala Hala C2)

 

15.00

Spotkanie z organizatorami (Sala konferencyjna 1)

Fantastyka młodzieżowa wczoraj i dziś - dr Agnieszka Krzyżewska & Piotr Banach (Sala konferencyjna 2)

Opowieści z Narnii - Coś więcej niż bajki dla dzieci - Mateusza Paczos "Saphir" & Dominika Krupa (Sala Hala C2)

 

Ponadto do dyspozycji każdego uczestnika, w godz.: piątek 16-21, sobota 10-21, niedziela 10-16, znajdują się programowe stoiska tematyczne:

  • Star Wars w Lublinie - wystawa modeli do gier związanych z tematyką GW, w tym modele Mando. Grogu i innych.
  • Wystawa papierowych modeli fantastycznych stworów
  • Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe, LuTEN
  • NanoKarrin
  • Spartans ASG
  • Joint task force rider
  • GRH Związek Orła Białego - Militaria
  • Emerald Age - Konopie Lubelskie
  • Wioska Szamańska - Ethnopolia & Festiwal Ethno Polana
  • Plant Hunter - Bonsai Art"
  • Wargamer Lublin
  • Gildia gier planszowych / Planszówka z logopedą
  • Projekt Orion
  • Wystawa pojazdów - Koło naukowe Inżynierii Materiałowej, Politechnika Lubelska
  • Virtual Quest
  • Black Ghotic Barbara Jaxa Dumańska
  • Devi Handpoke - Tatuaż Tradycyjny
  • Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach
  • Florian Applevine - Skull Skillz School House of Bones
  • Fantasy(jne) Bajery
  • Polish Garrison 501st Legion
  • Gopniki Slav Squad
  • Portrety Animalistyczne
  • Maltyoox
  • Wioska Postapo