Zostań wolontariuszem

Podziel się

Jeżeli chcesz zapisać się jako wolontariusz na festiwalu wypełnij

FORMULARZ

Opisy Sekcji

Sekcja Opieki Nad Programem zajmuje się przede wszystkim dbaniem o prawidłowy przepływ informacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za punkty programu (warsztaty/konkursy/prelekcje) a biurem festiwalowym tzw. Redroom’em. Chodzi o pilnowanie, by atrakcje zaczynały i  kończyły się o właściwej porze, donoszenie wody do sal, wietrzenie oraz dbanie o czystość pomieszczeń. Często bywa też tak, że atrakcje wymagają przeorganizowania mebli w sali – to właśnie obsługa ma za zadanie w tym pomóc. Po zakończeniu punktu programu jest też odpowiedzialna za przestawienie mebli do pierwotnego ustawienia. Mile widziana jest wiedza dotycząca rozwiązywania zawiłych problemów z zakresu podłączania rzutników, laptopów, głośników itp.

Techniczni – jest to sekcja która prowadzi wsparcie z zakresu IT. Jest to między innymi pomoc w przygotowaniu sprzętu pod punkty programu, oświetlenia i nagłośnienia scenicznego jak i rozwiązywanie problemów techniczno-sprzętowych(niedziałający laptop, rzutnik itp.).

Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) – do głównych obowiązków tego działu należy błyskawiczne wsparcie dla każdej sekcji, która funkcjonuje podczas festiwalu(zazwyczaj chodzi o naprawę sprzętu elektronicznego). Ważne, by osoby należące do tej sekcji wykazywały się wszechstronnymi umiejętnościami i szybką reakcją w niespodziewanych sytuacjach.

Punkt Informacyjny – Jest jedną z sekcji najbardziej wystawionych na interakcję z uczestnikami festiwalu. Waszym zadaniem będzie udzielanie wszelakich informacji związanych z atrakcjami na terenie StarFest jak i również podpowiadanie najlepszych pizzerii i kebabów w Lublinie :)

zobacz także:

FAQ DLA WOLONTARIUSZY