Wszelkiego rodzaju zapytania dotyczące festiwalu prosimy przesyłać na maila a.janiak@targi.lublin.pl *  

Zostań wolontariuszem

Podziel się

Baw się razem z nami i zobacz jak wygląda organizacja imprezy od środka.

Jeżeli chcesz zapisać się jako wolontariusz na festiwalu wypełnij formularz >> FORMULARZ <<
Opisy Sekcji

Sekcja Opieki Nad Programem zajmuje się przede wszystkim dbaniem o prawidłowy przepływ informacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za punkty programu (warsztaty/konkursy/prelekcje) a biurem festiwalowym tzw. Redroom’em. Chodzi o pilnowanie, by atrakcje zaczynały i  kończyły się o właściwej porze, donoszenie wody do sal, wietrzenie oraz dbanie o czystość pomieszczeń. Często bywa też tak, że atrakcje wymagają przeorganizowania mebli w sali – to właśnie obsługa ma za zadanie w tym pomóc. Po zakończeniu punktu programu jest też odpowiedzialna za przestawienie mebli do pierwotnego ustawienia. Mile widziana jest wiedza dotycząca rozwiązywania zawiłych problemów z zakresu podłączania rzutników, laptopów, głośników itp.

Techniczni – jest to sekcja która prowadzi wsparcie z zakresu IT dla prowadzących punkty programu. Jest to między innymi pomoc w przygotowaniu sprzętu pod punkty programu, oświetlenia i nagłośnienia jak i rozwiązywanie problemów techniczno-sprzętowych w konkretnym miejscu (niedziałający laptop, rzutnik itp.).

Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) – do głównych obowiązków tego działu należy błyskawiczne wsparcie dla każdej sekcji, która funkcjonuje podczas festiwalu(zazwyczaj chodzi o naprawę sprzętu elektronicznego). Ważne, by osoby należące do tej sekcji wykazywały się wszechstronnymi umiejętnościami i szybką reakcją w niespodziewanych sytuacjach.

Punkt Informacyjny – Jest jedną z sekcji najbardziej wystawionych na interakcję z uczestnikami festiwalu. Waszym zadaniem będzie udzielanie wszelakich informacji związanych z atrakcjami na terenie StarFest jak i również podpowiadanie najlepszych pizzerii i kebabów w Lublinie :)

Logistyka - w głównej mierze sprawuje pieczę nad Redroom’em i magazynem. Wolontariusze znajdujący się w tej sekcji będą odpowiedzialni za wpuszczanie jedynie upoważnionych osób do wcześniej wymienionych punktów. Magazyn jest odpowiedzialny za wydawanie zapotrzebowania poszczególnych sekcji jak i punktów programu.

Szatnia i Bagażownia - Sekcja Szatni i Bagażowni jak sama nazwa wskazuje zajmuje się pobieraniem oraz wydawaniem uczestnikom kurtek i bagażu, dyżury zazwyczaj są sprawowane w większych grupach dzięki czemu można poznać dobrze innych wolontariuszy.

Games Room - Sekcja ta zajmuje się wypożyczalnią gier znajdującą się na miejscu do tego wyznaczonym. Od innych wolontariuszy oraz uczestników można dostać rekomendacje nowych lub mało znanych gier planszowych.

Ulotkowanie lub plakatowanie - Sekcja ta zajmuje się roznoszeniem ulotek lub rozwieszaniem plakatów przed Festiwalem. Ulotkowanie będzie odbywać się podczas wydarzeń w Targach Lublin lub w galeriach handlowych, natomiast plakatowanie na terenie miasta Lublin.

 

zobacz także: FAQ DLA WOLONTARIUSZY