Bilety już w sprzedaży, kup teraz w niższej cenie! *  

Bloki programowe

Podziel się

StarFest to Festiwal pełny niezapomnianych atrakcji. Sukcesywnie będziemy informować o kolejnych punktach programu i gwiazdach, które pojawią się na Festiwalu.

Pełny program imprezy opublikujemy około 1 października. Już teraz jednak możemy zdradzić, czego można się spodziewać, uchylając rąbka tajemnicy.

Na program złożą się:

Blok spotkań z twórcami

W ramach tego bloku odbędą się spotkania ze znanymi twórcami polskiej popkultury. Wśród nich znajdą się pisarze, scenarzyści, twórcy gier, aktorzy, muzycy, youtuberzy i influencerzy.

Zobacz twórców z poprzedniej edycji festiwalu

Blok dyskusji i prelekcji popularnonaukowych

Specjaliści z różnych dziedzin kultury i nauki, wywodzący się także ze środowisk akademickich, podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i zachęcą do własnych poszukiwań.

Blok filmowo-serialowy 

W jego ramach odbędzie się szereg prelekcji i dyskusji na tematy filmowe oraz konkursy wiedzy, jak również spotkania z ludźmi filmu. Ponadto planujemy nocne maratony filmowe, podczas których odbędą się seanse filmów inspirowanych literaturą fantastyczną.

Blok sceniczny

W ramach tego bloku odbędą się pokazy walk wschodnich, pokazy tańców dawnych i współczesnych, pokazy żonglerki i fire show, pokazy antyterrorystyczne oraz inne nietypowe pokazy, które znajdą zainteresowanie w oczach uczestników. Tu również będą miały miejsce występy grup muzycznych, teatralnych i kabaretów – wszystko będzie się odbywać na scenie umieszczonej na jednej z hal targowych. Tu także odbędzie się Cosplay, czyli pokaz strojów inspirowanych utworami fantastycznymi, wraz z odgrywaniem scen z tych utworów.

Blok gier fabularnych

Osoby profesjonalnie zajmujące się grami fabularnymi podzielą się z uczestnikami swym wieloletnim doświadczeniem poprzez prelekcje, dyskusje i warsztaty. Odbędą się tu spotkania z twórcami i wydawcami gier. Ponadto będzie można także zagrać w wiele gier fabularnych przez cały czas trwania festiwalu.

Blok konkursów

Osoby, które uznają się za znawców w różnych dziedzinach wiedzy o fantastyce zmierzą się, by wyłonić najlepszych specjalistów, posiadających największą wiedzę. Otrzymają oni nagrody rzeczowe w nagrodę za zaprezentowany poziom.

Blok Star Wars

Jeden z najpopularniejszych utworów fantastycznych posiada ogromną rzeszę miłośników również w Polsce. Na zlot fanów dzieł Lukasa zjadą się uczestnicy z całego kraju. Będą mogli wziąć udział w prelekcjach, konkursach z nagrodami, dyskusjach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, jak również zaprezentować stroje i miecze świetlne z filmów, książek i gier z tego uniwersum.

Blok kultury japońskiej, mangi i anime

Współczesna kultura japońska posiada wielu zapalonych zwolenników w Polsce. Na festiwalu będą oni mogli wziąć udział w dyskusjach, prelekcjach, konkursach z nagrodami o tematyce japońskiej, zaprezentować stroje z najpopularniejszych mang i anime, posłuchać muzyki i filmów z Kraju Kwitnącej Wyspy.

Blok gier karcianych, planszowych, komputerowych i konsolowych

Znajdą się tu turnieje gier, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe. Ponadto będzie można wziąć udział w pokazach nowych gier, jak również zagrać w kilkaset różnych tytułów w Games Roomie otwartym dla uczestników od 8.30 do 4.00. Tytuły te będą obejmować nowości, najlepsze produkcje, najciekawsze propozycje, jak również prototypy, które jeszcze nie ukazały się na rynku. W ramach tego bloku będą miały również miejsce spotkania z wydawcami i twórcami gier edukacyjnych.

Blok warsztatów

W ramach tego bloku przez cały czas trwania festiwalu będą odbywać się różnego rodzaju warsztaty umiejętności, związane z kulturą. Będą to np.: warsztaty kaligrafii, szycia strojów, szermierki dawnej, przygotowywania makiet, tańców itp.

Blok technologiczny

W ramach tego bloku będą prezentowane nowe technologie dotykające różnych dziedzin życia. Będzie on miał formę stoisk, na których będą prezentowane nowinki technologiczne, np. technologie 3d, multimedialne dioramy itd.

Blok wystawców

Podczas StarFestu będzie można skorzystać z ponad 100 stoisk różnych firm związanych z fantastyką i popkulturą pełnych kolekcjonerskich przedmiotów, komiksów, figurek, gier planszowych i wszelkiego rodzaju gadżetów związanych z ulubionymi uniwersami fantastycznymi. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem "Gwiezdnych wojen", "Gry o tron", "Hobbita" czy "Avengersów", z pewnością znajdziesz tutaj coś, co wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Blok dziecięcy

W tym bloku będziemy organizować zajęcia dla dzieci, które przyszły na festiwal z osobami dorosłymi. Organizowane będą różnego rodzaju gry i zabawy edukacyjne, jak również czytanie dzieciom bajek. Będą tu również klocki, kulki, kredki, dmuchańce i wiele innych zabawek, które ucieszą każdego dzieciaka.

Podczas trwającego 3 dni festiwalu odbędzie się około 400 spotkań poświęconych literaturze, filmowi, sztuce, grom, muzyce, technologii i nauce.