Wszelkiego rodzaju zapytania dotyczące festiwalu prosimy przesyłać na maila a.janiak@targi.lublin.pl *  

FAQ Wolontariusza

Kim są wolontariusze?

Wolontariusze należą do obsługi Festiwalu oraz pomagają organizatorom w zadaniach sekcji, do której należą. Główną różnicą pomiędzy nimi jest czas, jaki każdy z nich spędza na dyżurach przed, w trakcie lub po zakończeniu festiwalu. Wolontariusz ma szeroki zakres obowiązków i ściśle określone godziny dyżurów przed wydarzeniem. Dodatkowo Wolontariusze otrzymują darmową wejściówkę na Festiwal, umowę wolontariacką, koszulkę oraz specjalnie wydzielone miejsce do spania. 

Dlaczego miałbym zostać Wolontariuszem? 

Wolontariusze są prawdziwym fundamentem każdej imprezy. Zostając Wolontariuszem, jesteś w stanie przeżyć na własnej skórze, jak wygląda organizacja imprezy od środka, znajdziesz nowych przyjaciół i zdobędziesz na zawsze satysfakcję z organizowania tak dużej imprezy z niesamowitymi ludźmi. Bez Ciebie ta, jak i wszystkie inne imprezy, nie mogłyby istnieć. 

Jak mogę zostać częścią obsługi Festiwalu? 

Wystarczy, że masz ukończone 14 lat oraz wypełnisz i wyślesz do nas formularz zgłoszeniowy na Wolontariusza znajdujący się pod tym adresem https://starfest.pl/pl/wspolpraca/zostan-wolontariuszem/

Co przysługuje Wolontariuszom? 

Wolontariusze otrzymują: 

  • Darmową wejściówkę na Festiwal, 
  • Unikatową koszulkę we wskazanym rozmiarze, 
  • Obiady każdego dnia festiwalu, 
  • Miejsce do spania oraz odpoczynku w salach dla obsługi festiwalu.
Jakie są obowiązki Wolontariusza? 

Wolontariusze muszą wziąć udział w zebraniu dla obsługi oraz zebraniu swojej sekcji, które będą odbywać się na co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu. Wolontariusz musi być obecny na wszystkich swoich dyżurach, sprawdzać regularnie skrzynkę adresu email (podanego w formularzu zgłoszeniowym) oraz czytać informacje przekazywane przez email lub Facebooka. 

Ile godzin trwają dyżury Wolontariusza i kiedy się o nich dowiem? 

Łączna suma godzin dyżurów Wolontariusza oraz grafik zostaną przedstawione podczas zebrania obsługi na co najmniej 2 tygodnie przed imprezą. Ilość godzin dyżurów w poszczególnych sekcjach może się różnić ze względu na charakter wykonywanej pracy. 

Czy będę mieć czas wolny od dyżurów? 

Dyżury zostaną ułożone tak, abyś miał czas odpocząć od pracy i nie będą dłuższe niż sześć godzin z rzędu. Dłuższe dyżury są możliwe tylko i wyłącznie po konsultacji z Wolontariuszem oraz po udzieleniu przez tę osobę zgody na ułożenie dla niej dyżuru dłuższego niż 6 godzin. 

Kaucja

Każdego z wolontariuszy obowiązuje wpłacenie kaucji w wysokości 100zł. Po zakończeniu ostatniego dyżuru następuje zwrot kaucji - jest to zabezpieczenie na wypadek osób szukających okazji do darmowego wejścia na festiwal.

 

Dlaczego powinienem podać adres do swojego konta na Facebooku w formularzu zgłoszeniowym? 

Podczas organizacji imprezy Facebook ogromnie ułatwia nam kontakt z osobami chętnymi do współpracy, ponieważ dowiedzą się one natychmiastowo o wysłanych do nich wiadomościach. My z kolei będziemy w stanie zweryfikować czy wszystkie informacje docierają do Wolontariuszy. Dodatkowo zostaną utworzone grupy poszczególnych sekcji, dzięki czemu już przed imprezą będziesz w stanie zobaczyć, z kim spędzisz festiwal, a organizator sekcji zawsze będzie w kontakcie z Wolontariuszami. Jeśli profil jest ukryty, nie będziemy niestety w stanie odnaleźć Wolontariusza. Jedynym medium komunikacji w takiej sytuacji pozostanie email, na który również wysyłane są wszystkie niezbędne informacje. Jest on jednak o wiele mniej efektywny przy takiej ilości Wolontariuszy. Bardzo prosimy więc o wypełnienie tego pola. 

Jestem z daleka i nie jestem pewny/a czy będę w stanie wziąć udział w zebraniach przed imprezą, co mam zrobić? 

O to, kto może wziąć udział w zebraniach przed imprezą, będą się pytać konkretni organizatorzy. Jeżeli Wolontariusz musiałby przyjechać z daleka i nie może dotrzeć do Lublina, prosimy o informowanie o tym organizatora swojej sekcji. W takim wypadku dużą pomocą będą z pewnością materiały szkoleniowe, wysyłane na email bądź Facebooka. 

Pomyliłem się w wypełnianiu formularza zgłoszeniowego? 

W przypadku błędu w formularzu prosimy niezwłocznie napisać do koordynatora obsługi na email wolontariat@starfest.pl w następującej formie: 

Temat emaila: BŁĄD W ZGŁOSZENIU [IMIĘ] [NAZWISKO] [DATA WYSŁANIA ZGŁOSZENIA W FORMIE DD.MM.RR] 

W treści: Opisz jakie dane zostały przez Ciebie błędnie podane i co chcesz w nich zmienić. 

Kiedy dowiem się wszystkich szczegółów na temat pomocy przy Festiwalu po tym, jak otrzymam informację że się dostałem/am? 

Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat rozkładania imprezy, pomocy przy Festiwalu, wyżywieniu, charakterze pracy w wybranej sekcji oraz wiele innych zostanie przedstawione podczas zebrania obsługi oraz na wewnętrznym zebraniu sekcji.