Bilety już w sprzedaży, kup teraz w niższej cenie! *  

Zostań Gwiezdnym Druhem

Podziel się

Baw się razem z nami i zobacz jak wygląda organizacja imprezy od środka.

Jeżeli chcesz zapisać się jako Gwiezdny Druh festiwalu wypełnij formularz >> FORMULARZ <<
Opisy Sekcji

Sekcja Opieki Nad Programem zajmuje się przede wszystkim dbaniem o prawidłowy przepływ informacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za punkty programu (warsztaty/konkursy/prelekcje) a biurem festiwalowym tzw. Redroom’em. Chodzi o pilnowanie, by atrakcje zaczynały i  kończyły się o właściwej porze, donoszenie wody do sal, wietrzenie oraz dbanie o czystość pomieszczeń. Często bywa też tak, że atrakcje wymagają przeorganizowania mebli w sali – to właśnie obsługa ma za zadanie w tym pomóc. Po zakończeniu punktu programu jest też odpowiedzialna za przestawienie mebli do pierwotnego ustawienia. Mile widziana jest wiedza dotycząca rozwiązywania zawiłych problemów z zakresu podłączania rzutników, laptopów, głośników itp.

Techniczni – jest to sekcja która prowadzi wsparcie z zakresu IT dla prowadzących punkty programu. Jest to między innymi pomoc w przygotowaniu sprzętu pod punkty programu, oświetlenia i nagłośnienia jak i rozwiązywanie problemów techniczno-sprzętowych w konkretnym miejscu (niedziałający laptop, rzutnik itp.).

Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) – do głównych obowiązków tego działu należy błyskawiczne wsparcie dla każdej sekcji, która funkcjonuje podczas festiwalu(zazwyczaj chodzi o naprawę sprzętu elektronicznego). Ważne, by osoby należące do tej sekcji wykazywały się wszechstronnymi umiejętnościami i szybką reakcją w niespodziewanych sytuacjach.

Punkt Informacyjny – Jest jedną z sekcji najbardziej wystawionych na interakcję z uczestnikami festiwalu. Waszym zadaniem będzie udzielanie wszelakich informacji związanych z atrakcjami na terenie StarFest jak i również podpowiadanie najlepszych pizzerii i kebabów w Lublinie :)

Logistyka - w głównej mierze sprawuje pieczę nad Redroom’em i magazynem. Gwiezdny Druh znajdujący się w tej sekcji będzie odpowiedzialny za wpuszczanie jedynie upoważnionych osób do wcześniej wymienionych punktów, natomiast w magazynie za wydawanie zapotrzebowania poszczególnych sekcji jak i punktów programu.

Szatnia i Bagażownia - Sekcja Szatni i Bagażowni jak sama nazwa wskazuje zajmuje się pobieraniem oraz wydawaniem uczestnikom kurtek i bagażu, dyżury zazwyczaj są sprawowane w większych grupach dzięki czemu można poznać dobrze innych Gwiezdnych Druhów.

Games Room - Sekcja ta zajmuje się wypożyczalnią gier znajdującą się na miejscu do tego wyznaczonym. Od innych Gwiezdnych Druhów oraz uczestników można dostać rekomendacje nowych lub mało znanych gier planszowych.

Ulotkowanie lub plakatowanie - Sekcja ta zajmuje się roznoszeniem ulotek lub rozwieszaniem plakatów przed Festiwalem. Ulotkowanie będzie odbywać się podczas wydarzeń w Targach Lublin lub w galeriach handlowych, natomiast plakatowanie na terenie miasta Lublin.

 

zobacz także: FAQ DLA Gwiezdnego Druha