Wszelkiego rodzaju zapytania dotyczące festiwalu prosimy przesyłać na maila a.janiak@targi.lublin.pl *  

Dla rodziców

Podziel się

Dzień dobry!

W tym miejscu zebraliśmy przydatne informacje dotyczące III Festiwalu StarFest dla rodziców, których dzieci wybierają się na nasz Festiwal.  

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest to nowa impreza związana z szeroko pojętą fantastyką na mapie Lublina. StarFest to impreza, w której weźmie udział kilka tysięcy osób z całej Polski, aby wspólnie bawić się i pogłębiać swoją pasję. Spodziewamy się 10 tysięcy uczestników.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Po Innej Stronie Mocy oraz Targi Lublin S.A. Za przygotowanie tak dużego wydarzenia odpowiada doświadczone grono organizatorów, aby StarFest stał na jak najwyższym poziomie!

Organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez naszych festiwalowych wolontariuszy. To właśnie dzięki ich wytężonej pracy możliwe jest sprawne zorganizowanie wszystkich atrakcji składających się na program Festiwalu.

StarFest jest festiwalem tworzonym od fanów dla fanów. Wszyscy kochamy fantastykę i robimy wszystko, aby czas trwania festiwalu był prawdziwym świętem dla każdego miłośnika przygód w magicznych światach.

StarFest jest trzydniowym świętem fantastyki. Podczas całego trwania festiwalu można wziąć udział w kilkuset rozmaitych atrakcjach związanych z książką i komiksem, grami wideo i bez prądu, filmem i serialem, nauką i muzyką, czyli szeroko pojętą popkulturą. Szczególny nacisk chcemy kłaść na relacje międzyludzkie, spotkania z ciekawymi ludźmi, fantastykę oraz cykle i seriale. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się: pokazy i prezentacje, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania z gwiazdami, rozgrywki gier wideo, gry planszowe, karciane, fabularne, bitewne, występy artystyczne, koncerty i wiele innych.

Udział w Festiwalu biorą różne grupy wiekowe. Najwięcej jest uczniów szkół średnich i studentów, jednak sporo jest również uczniów wyższych klas szkół podstawowych, jak również osób dorosłych w różnym wieku. Dużo jest również rodzin z dziećmi, którzy wspólnie chcą uczestniczyć w Festiwalu i razem spędzać czas, co buduje relacje rodzinne. Jak widać z powyższego, StarFest to trzydniowe święto fantastyczne, gdzie można wspaniale się bawić bez względu na wiek. Myślimy również o najmłodszych – w tym celu przygotowany będzie Kącik Dziecięcy, gdzie najmłodsze dzieci będą mogły się bawić wśród kulek, klocków i kredek pod opieką rodziców.

Warto, aby Twoje dziecko przyjechało na StarFest!

Festiwal StarFest to doskonała okazja do tego, aby poznać więcej osób o podobnych zainteresowaniach. To także szansa na znalezienie nowego hobby, czy po prostu dobrą zabawę. Jako uczestnik dołączy do wyjątkowej wspólnoty uczestników StarFestu, poczuje się częścią grupy o podobnych zainteresowaniach. Wyjazd na Festiwal jest również okazją do nauki samodzielności, organizacji czasu, a także zarządzania budżetem. Ponadto udział w Festiwalu to możliwość spotkania idoli – twórców książek, gier, muzyków czy aktorów, porozmawiania z nimi czy wzięcia autografów.

Bezpieczeństwo w trakcie StarFestu

Podczas StarFestu dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i pilnować komfortu ich zabawy. Aby na terenie Festiwalu panował porządek, dbają nasze służby. Są to pracownicy agencji ochrony, wspomagani przez ratowników medycznych oraz wolontariuszy. Wszyscy oni reagują na komunikaty uczestników i pomagają w kryzysowych sytuacjach.

Ponadto na terenie Festiwalu całodobowo działa punkt medyczny. Może z niego skorzystać każdy, kto będzie tego potrzebować.

Problemy związane z bezpieczeństwem i komfortem w trakcie StarFestu można zgłaszać do Punktu Informacyjnego.

StarFest skierowany jest do różnych grup wiekowych, w tym także do dorosłych uczestników. Wydarzenia przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia są jednak wyraźnie oznaczone, a przed wejściem na salę sprawdzane są dowody osobiste. Nie ma więc ryzyka, że młodszy uczestnik weźmie udział w nieodpowiedniej dla niego prelekcji. Ponadto przed wejściem na StarFest należy przedstawić zgodę od rodziców na uczestnictwo w Festiwalu.

Każdy niepełnoletni uczestnik StarFest musi mieć przy sobie zgodę rodzica lub opiekuna, zezwalającą mu na udział w wydarzeniu.

ZGODA OPIEKUNA NA UDZIAŁ W WYDARZENIU [POBIERZ]

Jeśli młodszy uczestnik po raz pierwszy wybiera się na tego typu wydarzenie, warto zastanowić się, czy nie zorganizować wyjazdu wspólnie z grupą jego przyjaciół lub starszym rodzeństwem. Oczywiście zachęcamy wszystkich rodziców do tego, aby wybrali się na StarFest razem ze swoimi dziećmi. To doskonała okazja do rozwinięcia więzi ze swoim dzieckiem i okazja do wspólnych wspomnień.

Nocleg na Festiwalu

Sleep Room to darmowa przestrzeń zaprojektowana z myślą o noclegu dla dorosłych, jaki i naszych młodszych festiwalowiczów. Podczas nocy czuwać będzie nad tą przestrzenią doświadczeni opiekunowie, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci przez całą noc. Aby skorzystać z darmowego noclegu na Fantastycznym Festiwalu Wyobraźni StarFest, uczestnicy muszą zadbać o własne wyposażenie do spania. Istnieje kilka rzeczy, które warto zabrać ze sobą, aby zapewnić sobie wygodę w trakcie nocy.

  • Śpiwór: Przygotuj wygodny i ciepły śpiwór. Możesz dostosować jego grubość do pogody, ale pamiętaj, że noce mogą być chłodne, więc lepiej postawić na śpiwór o większej izolacji termicznej.
  • Karimata: Dodatkowym elementem, który warto zabrać, jest karimata. Zapewni ona dodatkową ochronę przed zimnym podłożem i zapewni komfort podczas snu.
  • Środki higieny osobistej: Pamiętaj o higienie osobistej. Zabierz ze sobą ręcznik, mydło, szczoteczkę do zębów i pastę, aby zadbać o czystość i świeżość.
  • Latarka: Przydatna latarka może okazać się niezbędna, zwłaszcza w trakcie poruszania się po terenie festiwalu w nocy. Upewnij się, że masz naładowane baterie lub dodatkowy zestaw baterii.

Przed wyjazdem

Do wyjazdu warto dobrze się przygotować – sprawdzić pogodę, rozkład komunikacji miejskiej i trasę na dworzec lub do hotelu. Jeśli uczestnik planuje zostać na Festiwalu więcej niż 1 dzień, warto wcześniej zarezerwować sobie miejsca noclegowe – im bliżej festiwalu, tym będzie ich coraz mniej, albo zakwaterować się u rodziny lub przyjaciół.

Warto zawczasu zaplanować także swoje wydatki – odpowiednio wcześniej zacząć oszczędzać tak, by starczyło zarówno na bilet, zakupy w Strefie Wystawców, jak i na jedzenie w trakcie Festiwalu.

Wyjazd na StarFest to doskonała okazja, aby spędzić czas z przyjaciółmi. W grupie jest zawsze raźniej i bezpieczniej. Warto pojechać na StarFest w większym gronie – z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi.

Przed wyjazdem warto również spakować się, pamiętając o zabraniu ubrań dostosowanych do zmian pogody, także dodatkowych toreb do zabrania zakupionych lub wygranych w konkursach rzeczy. Początek listopada oznacza dość kapryśną pogodę: może być sucho i świecić słońce, może siąpić deszcz, ale możemy nierzadko zetknąć się z opadami śniegu. Przygotuj się na to i śledź prognozy pogody.

Trzeba pamiętać o naładowaniu telefonu, wzięciu ładowarki czy powerbanka. Koniecznie trzeba tez pamiętać o lekach – tych przyjmowanych na stałe, jak i na wszelki wypadek.

Wreszcie pamiętaj o dowodzie tożsamości - legitymacji, dowodzie osobistym, prawie jazdy itp. Weź też ze sobą portfel. Mogą się przydać przy zakupie biletu wstepu, ale też podczas korzystania z komunikacji miejskiej czy kupowania wspaniałych rzeczy na naszych licznych stoiskach.